3 Aralık'ta olağanüstü seçime gidecek olan Beşiktaş’ta mevcut başkan Ahmet Nur Çebi'nin kesin kararı bekleniyor. Ailesiyle istişareler yaptıktan sonra son kararı açıklayacak olan Çebi, kulübün deprem yaşayan Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta yaptırdığı okulların açılışında gazetecilerle yaptığı sohbette devam etmesi konusunda çok sayıda mesaj aldığını açıkladı.

"Başkan Çebi dönemini tamamlamalı"

Beşiktaş kulislerini iyi bilen divan kurulu üyelerinden Numan Akpınar da Çebi'nin devam etmesi gerektiğini savundu. Akpınar, Ajansspor'a yaptığı değerlendirmede "Mevcut olağanüstü ve ekonomik konjonktürde camianın başkan Çebi'ye destek verip, görev süresini tamamlatmasının doğru olduğunu düşünüyorum" dedi.

"25 yıl önceyle aynı durum yaşanıyor"

1998 yılında efsane başkan Süleyman Seba’nın kongreyi kazandığı gün maça gittiklerini anlatan Akpınar, "Tribünler o gün seçimden zaferle çıkmasına rağmen yine 'İstifa' diyordu. Bugün başkan adayı olan Hasan Ağabey de o yönetimin ikinci başkanıydı. Ama rahmetli başkanımız görev süresini tamamlayarak bizlere veda etmişti. Aradan çeyrek asır geçmesine rağmen bugün geldiğimiz noktada da manzara aynı" dedi.

"Her geleni gönderirsek soğuturuz"

Her başkanı kötü şekilde kulüpten ayrıldığına dikkat çeken Akpınar, "Elini taşın altına koyan her başkanı 'İstifa' diyerek gönderirsek, Beşiktaş’a gönül vermiş insanları bu sevdadan soğutmuş oluruz. Beşiktaş gibi 120 yıllık bir çınarı yönetmek kolay değil. Kulübün dışında dinamikler var, 'Ben yaparım, yöneterim' demekle bunları yapamazsınız" diye konuştu.

"Yaklaşın ciddi ödemeler bulunuyor"

Mali ve sportif açıdan Beşiktaş'ın zor bir dönemece girdiğini hatırlatan Numan Akpınar, "Teknik direktör belirsizliği, yaklaşan ödemeler ve Avrupa kupalarına katılım için futbolculardan alınacak borçsuzluk belgeleri gibi önemli sorunların bu süreçte sekteye uğramaması gerekiyor. Başkan Çebi’nin uzun yılların verdiği tecrübeyle bu sorunları çözeceğine inanıyorum" dedi.

"Çebi gerekli cevapları verecektir"

Beşiktaş'ın içinde bulunduğu sıkıntıları atlatacağına inandığını kaydeden divan kurulu üyesi Akpınar, sözlerini şöyle bitirdi:

"Ayrıca Başkanının mevcut konumlarını ve iktidarlarını Beşiktaş üzerinden tesis eden futbol yöneticileriyle paydaşlarına gerekli cevabı vereceğini düşünüyorum. Beşiktaş bugünleri elbet atlatacaktır, geçmiş tecrübeler bu kötü günlerin geçmesinde yol gösterici olacaktır."

Kaynak: Ajansspor