Alli'nin yaz aylarında, Spurs'ü Everton ile takas etmesinin üzerinden sadece yedi ay sonra, Beşiktaş'a kiralık olarak transferini tamamlaması birçok kişi için şok oldu. 

Dele, Beşiktaş formasıyla çıktığı ikinci maçta Ankaragücü'nü Pazar günü evinden 3-2 mağlup ederken, eski Spurs oyuncusu Georges-Kevin Nkoudou da penaltı noktasından ağları buldu.

Dier, geçen hafta Beşiktaş formasıyla Sivasspor karşısında forma giydiği maçın ardından İngiltere milli takımından arkadaşı Dele Alli ile konuştuğunu ve eski takım arkadaşının Beşiktaş'a transfer olduğu için mutlu olduğunu açıkladı.

Tottenham'ın stoperi The Evening Standard'a Alli hakkında şunları söyledi: "Onunla ilk maçından sonra konuştum. Bence yeni bir yerde, yeni bir meydan okumaya sahip olmaktan çok mutlu. Hayat açısından da yeni bir deneyimin onu heyecanlandırdığını düşünüyorum ve ondan duyduğum tek şey olumlu şeylerdi. O daha çok genç, hepimiz futbolda her şeyin herkes için her an çok hızlı değişebileceğini biliyoruz, bu yüzden her şey mümkün. Bu sadece bireyler olarak bize bağlı.”

spursweb.com