"Beşiktaş'ı bu girdaptan yerli hoca çıkarır! Şenol Güneş..."

Spor yazarı ve yorumcu Şafak Malatya, Beşiktaş'ın gündemini Duhuliye.com'a değerlendirdi.

Futbol 13.12.2021, 12:20
5176
"Beşiktaş'ı bu girdaptan yerli hoca çıkarır! Şenol Güneş..."

Şafak Malatya'nın açıklamaları şöyle:

"PJANIC GELDİĞİNDEN BERİ İLK KEZ..."

"Öncelikle Beşiktaş, Sergen Yalçın'la geçirdiği sürecin ardından 'Ne olacak?' sorularına yanıt ararken Kayserispor karşısına çıktı. Hikmet Karaman bu tarz maçları çok sever. Sezon içerisindeyken kendini göstermek istediği üç dört maçtan bir tanesidir Beşiktaş maçları. Genel itibariyle Beşiktaş camiasına çok saygılıdır ama  Karaman bu maçları sever. Hani 'Yılmaz Vural sever' deriz ya, aynı onun gibi. Kayserispor'un isteyeceğini, diri oynayacağını, Beşiktaş'ın zaaflarıyla alakalı çalıştığını biliyorduk. Basın tribününde en az dört beş tane Kayserispor teknik heyetinden isim vardı. Maçı kaydedenler, sürekli analiz edenler, not tutanlar, aşağıya sürekli teması olanlar... Bu ne kadar bilimsel çalışıtğını ve  biraz daha temaşa kısmından çıktığını Hikmet hocanın. Beklediğimiz bir Kayserispor vardı ama burada asıl beklemediğimiz bir Beşiktaş vardı. Çünkü ilk defa geldiğinden bu yana 'Regista' pozisyonunda oynayan bir Pjanic vardı. Dönüyoruz öbür tarafa Can Bozdoğan, Pjanic ile oynarsa ne yapar diyorduk. Hatta Can, Josef, Pjanic ile yani dinamik bir orta sahayla Beşiktaş'ın çıkmasının hayallerini kuruyorduk."

"OĞUZHAN VE GÜVEN NE OLDU DA DEĞERLENDİRİLDİ?"

"Josef'in kadroda olmayışından dolayı Atiba bu açığı kapatmaya çalıştı. Baktığınız noktada çok da hani Atiba'nın performansı geçmişi arattığı için bu sene çok da o tadı alamadılar. Ama Josef, Can, Pjanic üçlüsü olduğunda muhtemelen daha keyif veren bir orta saha olacaktır. Beşiktaş'ta ben şunu sormak istiyorum. Şimdi bugün teknik adamla alakalı gelişmeler olacak. Onu biraz sonra konuşacağız. Dünkü maçta ne olmuş olabilir de Oğuzhan veya Güven, geçmiş on beş haftadır değerlendirilmeyen, daha doğrusu yeterince değerlendirilmeyen bu adamlar ne oldu da bugün değerlendirildi? Bu adamlar oyuna girdikten sonra eğer oyunun şekli değişiyorsa demek ki bu adamlar hazır. Hem de Kayserispor gibi diri bir takıma karşı bu adamlar hazır. Güven girdikten sonra sadece Güven oynamadı, Batshuayi'yi de oynattı. Oğuzhan girdikten sonra sadece Atiba'nın açığını kapatmadı ya da sadece Pjanic'e yardımcı olmadı. Oğuzhan girdikten sonra oyunu da yönlendirmeye başladı. Yani kısacası Beşiktaş özüne, sadece teknik ekiple değil saha içerisinde de dönmüş gibi gözüküyor. Adem Ljajic'in tribüne gelmiş olması vesaire... Bunlar hani biraz daha böyle camianın yeni bir başlangıç, 'Biz daha ölmedik' mesajını verdiği görüntüydü."

"TARAFTAR İNANILMAZ BAŞLADI AMA ATIBA'YA ISLIK..."

"Ama şunu ben anlamlandıramıyorum. Beşiktaş taraftarı maça inanılmaz başladı. Biz hep şu yorumları yaptık, o,bu sportif girdaptan çıkana kadar bu dipten yukarıya çıkana kadar yönetimin biletlerle alakalı yapmış olduğu bu indirim uygulamasının devam ettirmesi lazım dedik. Çünkü o kadar güzel bir taraftar vardı ki maç tam başladığında Beşiktaş tribünü hep bir ağızdan şunu söyledi: Burası Beşiktaş herkes kendine gelsin! Bu mesajı takıma veren bir tribün vardı. Sürekli baskı kuran, arabesk şarkılardan ziyade hakeme baskı kuran bir taraftar 'le 80 arasında oldu. Skor olarak geriye düştüğü zaman tribünler bir anda dağıldı. Bir tribün Sergen Hoca'ya bağırdı, bir tribün yönetime serzenişte bulundu. Larin çıktı, tamam sözleşme sürecinde, Beşiktaş'ın sözleşmesini kabul etmedi, ıslıklanmayı bir nevi anlayabilirim ki bence o bile olmamalı. Ama Atiba'nın ıslıklanmasını gerektirecek ne vardı? Yani Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon, Kayseri, Sivas. Kasımpaşa hiç fark etmez. Şu Atiba Hutchinson'ı ıslıklayan taraftarın şapkasını önüne koyup bir düşünmesi lazım diye düşünüyorum. Bilmiyorum maçı izleyenler bunu hangi düşünce yapısı içerisinde yaptılar? Ama 80. dakikadan sonra gelen beraberlik golünden sonra taraftar yine maçın başındaki o muhteşem taraftara döndü. O 10 dakikalık süreci saymazsak toplamda 80 dakikada muhteşem bir Beşiktaş taraftarı vardı. Bu da aslında takımı ateşleme konusunda dün akşamki maçta önemli rol oynadı."

"ŞENOL HOCA İLE GÖRÜŞÜLECEK"

"Teknik adam kısmına gelecek olursak... Bugün saat 18.30'da Şenol hoca İstanbul'a gelecek. 'İstanbul'da Beşiktaş için mi geliyor?' derseniz, zaten evi burada. Yaklaşık bir aydır Trabzon'da ufak bir sağlık probleminden dolayı bulunuyordu. Beşiktaş'la da görüşme yapacak mı? Evet yapacak. Fakat bu görüşmenin bugün akşam saatlerinde olmasını açıkçası beklemiyorum. Muhtemelen yarın ya da çarşamba günü gibi Beşiktaş'ta Şenol Hoca'yla bir görüşme gerçekleştirilir."

"PROJE HOCASINI MANTIKLI BULMUYORUM"

"Peki camianın beklentisi ne? Bunu bir değerlendirmemiz lazım. Yani Beşiktaş camiası ne bekliyor? Iki sene spor tek başarıyı ikinci plana atıp tamamen yapılanacak bir hocayla herhangi bir olumsuz sonuçta bunu göğüsleyebilecek hem maddi hem de manevi bir durum var mı? Bir yapı var mı Beşiktaş'ta? Bence yok. O yüzden Beşiktaş'ın bunu kaldıramayacak yapısından dolayı ben bir proje hocasının gelmesini çok mantıklı bulmuyorum. Gönül ister ki bir proje hocası gelsin ve dört beş seneyi planlasın."

"PINHEIRO GERÇEKLERLE UYUŞMUYOR" 

"Özellikle Avrupa'da sayın Ceyhun Kazancı'nın ve Erdal Torunoğulları'nın kafasındaki projeye uygun, biraz önce detayını verdiğimiz proje hocalarından bir tanesi de Pinheiro. Ortaya atılan isimlerden biri. Muhtemelen Beşiktaş'ın yönetim kurulu toplantısında masaya yatırılacak isimlerden biri olacaktır. Ama ne kadar sabreder Beşiktaş camiası böyle bir hocaya ben açıkçası çok doğru bir hamle olarak görmüyorum. Mevcut gerçeklerle örtüştüğünü de düşünmüyorum. Yerli tercihi biraz daha Beşiktaş'ı bu girdaptan çıkaracak proje olarak eğer bir proje diyeceksek, Beşiktaş teknik heyeti açısından daha mantıklı gözüküyor. Ama Pinheiro ismi de ortaya atılan, prensip anlaşması vesaire detayları basında geçiyor ama ben henüz herhangi bir hocayla, yerli ya da yabancı, herhangi bir hocayla prensipte ya da kağıt üzerinde anlaşıldığını zannetmiyorum."

"BEŞİKTAŞ'I BU GİRDAPTAN YERLİ HOCA ÇIKARIR" 

"Ama Beşiktaş'ın içinde olduğu hem sportif hem de mali kriterler her iki açıdan da dibi görmüş bir kulüp olduğu için şu anki durumda bugün itibarıyla bunu buradan çıkartacak olan hoca yerli bir hocadır. Benim bu konudaki kendi oyum Şenol Güneş'ten yana. Eğer olmazsa Rıza Hoca, eğer olmazsa Okan hoca. Zaten Beşiktaş yönetimindeki kurmaylarda bugünkü toplantıda yurt dışından aldıkları reaksiyonlar negatif olduğu için muhtemeldir ki Okan hoca üzerinde bir görüşme olacaktır. Bir fikir birliği çıkacak mı bilmiyorum ama son noktada ben Şenol hocanın yüzde 50'nin üzerinde diyelim, Beşiktaş'la anlaşacağını düşünüyorum. Büyük bir ihtimalle de çarşamba veya en geç perşembe günü Beşiktaş yerli bir hocayla bu bu biraz önce saydığım Okan Hoca, Rıza Hoca ve Şenol Hoca'dan biri ile anlaşma sağlayacaktır. Beşiktaş için hayırlısı olsun demek herhalde en doğrusu."

Duhuliye.com / ÖZEL HABER

Yorumlar (32)
Rumuz:
Mobil-44529 1 ay önce
sakın gelme. yoksa trabzonsporlu çebi ile beraber tribünler postalar sizi trabzona.
Mobil-68723 1 ay önce
şenolu istemiyoruz. trabzonspordan kimseyi istemiyoruz. defolup gitsin kendi takımına.
Mobil-13896 1 ay önce
Şafak bey acaba sizin ne gibi bir çıkarınız var şenol güneşten
Misafir-7714415 1 ay önce
Yüzde yüz Şenol güneş Çünki trabzondan istanbula görüşmeye geldi dediğiniz gibi en geç çarşamba takımın başında olur
Mobil-56186 1 ay önce
Samet Aybaba diyenlerin Allah belasını versin ve o sergenden ne farkı var her takım kümeye düşürüyor ve sakın ha öyle bir aptallık yapmayın aslında micrl luceskuyu ve oğlu fezhan lucesku file ibrahim üzülmez olur
Misafir-Rizeli 1 ay önce
Mobil-98752 sen ve senin gibi bir çok hafızası yarım günlük algıyı kaldıran bir çok ahmak var ki hep aynı terane..! neymiş tarihi kadroyu 4. yapmış mış..!
tamam haklısınız, aynen öyle oldu o takım 4. oldu evet ama bunun sebebini ya araştırıp öğrenin ya da oyunculara bir sene, altı ay maaş ödemeyip paralar nerde diye sorduğumuz Fikoya gidip sorun ondan öğrenin o tarihi kadro neden 4. oldu diye..!
yeter ya bu kadar aptal taraftar gurubumuz nasıl var ya, daha neyin neden olduğundan haberleri yok onu istemezük bunu istemezük diye tutturuyorlar birde..!
ulan kulube beş kuruşluk menfaatiniz olmamış hesap soruyorsunuz, pes yahu..!
Mobil-84395 1 ay önce
kralı geldi de ne oldu??
futbolu anlayanlar konuşsun
Mobil-16281 1 ay önce
Şenol güneşi fiko mahvetti sırf Abdullah avciyi getirmek için
Misafir-5053642 1 ay önce
Sergen Hocayı da ANÇ mahfetti sırf Şenol'u getirmek için. Fikret defolup gitti. ANÇ de Şenol'la birlikte defolup gidecekler. Çünkü trabzon değil BURASI BEŞİKTAŞ!!!
DİĞER YORUMLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN.
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 22 51
2. Konyaspor 21 42
3. Fenerbahçe 22 36
4. Alanyaspor 22 35
5. Beşiktaş 22 35
6. Hatayspor 22 35
7. Başakşehir 21 34
8. Adana Demirspor 22 34
9. Kayserispor 22 31
10. Gaziantep FK 21 31
11. Sivasspor 22 30
12. Karagümrük 22 30
13. Galatasaray 22 27
14. Giresunspor 22 26
15. Kasımpaşa 22 24
16. Göztepe 22 24
17. Antalyaspor 22 23
18. Rizespor 22 21
19. Altay 22 18
20. Ö.K Yeni Malatya 21 15
Takımlar O P
1. Ümraniye 20 42
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 20 38
4. Eyüpspor 20 36
5. Bandırmaspor 20 33
6. İstanbulspor 20 33
7. Adanaspor 20 32
8. Samsunspor 19 30
9. Tuzlaspor 20 27
10. Gençlerbirliği 20 26
11. Manisa Futbol Kulübü 20 25
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 20 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 20 23
16. Altınordu 20 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 23 44
4. West Ham United 22 37
5. Tottenham 19 36
6. Arsenal 20 35
7. M. United 21 35
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 21 29
10. Leicester City 19 25
11. Crystal Palace 21 24
12. Southampton 21 24
13. Aston Villa 20 23
14. Brentford 22 23
15. Leeds United 20 22
16. Everton 19 19
17. Watford 19 14
18. Norwich City 21 13
19. Newcastle 20 12
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 21 45
3. Real Betis 21 37
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 21 29
9. Valencia 21 29
10. Athletic Bilbao 21 28
11. Espanyol 21 27
12. Celta Vigo 21 26
13. Osasuna 21 25
14. Granada 21 24
15. Elche 21 22
16. Getafe 21 21
17. Mallorca 20 20
18. Deportivo Alaves 21 17
19. Cadiz 21 15
20. Levante 20 11