Beşiktaş'ta derbide alınan galibiyet teknik direktör ve futbolculardan çok yönetimin elini rahatlattı. 

Sezona Valerıen Ismael ile başlayan siyah beyazlılar, şampiyonluk yarışından erken kopmuş peş peşe iki sezon aynı senaryonun yaşanmasının ardından başkan Ahmet Nur Çebi hedef isim haline gelmişti. 

Camia içinde son dönemde artan seçim baskısı son kongrede tavan yapmış başta Hasan Arat olmak üzere muhalefetin güçlü isimleri, Çebi ve yönetimini sert şekilde eleştirmişti. 

Sadece kongre üyelerinin değil tribünlerin de yavaş yavaş tepki koymaya başladığı dönemde Ahmet Nur Çebi'nin imdadına Şenol Güneş yetişti. Deneyimli teknik adamın hem saha içi hem de saha dışında soyunduğu lider rolü, Çebi'nin üzerindeki baskıyı azalttı. 

Derbi galibiyeti sonrası ise Ahmet Nur Çebi ve kurmayları iyice rahatladı. Beşiktaşlı yöneticilerin kendi aralarında "Derbi galibiyeti olmasa ve kötü gidişat devam etse sezon sonunda kongre karar almak zorunda kalırdık" şeklinde yorumlar yaptığı öğrenildi. Derbi sonrası, negatif hava bir anda dağılırken, kalan haftalarda alınacak galibiyetler ve zirve yükselişi, Beşiktaş'ta seçim ihtimalini ortadan kaldıracak gibi gözüküyor. 

Duhuliye.com