İşte Günayer'in açıklamaları:

"Sayın Hasan Arat İtalya'da, zaten Almanya'ya gitti bilgisi de oturmuyor. Zaten bir kez daha Nuri Şahin ile görüşeceğini zannetmiyorum, görüştü ve oradaki sunumdan da memnun kaldığını biliyoruz. Ama içerideki denge başka, TRT SPOR'da çıktığı programda "yönetimin düşüncesine önem vereceğim" dedi. 

Normal şartlarda başkanın Nuri Şahin'e yakın olduğunu biliyoruz ama netice itibariyle içeride de çok ciddi Nuri Şahin'i değil de Sergen Yalçın ve Şenol Güneş'i isteyenler var.

Yabancı teknik direktör isteyenler de var çünkü bir yandan da daha önce denenenlere neden gidiliyor diye muhalefet edenler de var. Hem yönetimde hem de camiada bu konular konuşuluyor. 

Hasan Arat'a şu konuda da eleştiri yapılıyor, eski başkanlardan herkesten daha farklı bir profil çizdi Hasan Arat, çizdiği profil öyleydi. 

Kurumsal bir yapı, sportif direktör, Avrupalı bir teknik direktör bu tarz bir profil çizdi. Bu kadar bir tablo çizip tekrardan neden Sergen Yalçın, neden Şenol Güneş'e gidiliyor? Neden yerli teknik direktör aranıyor diyerek bu karara, bu iki teknik direktöre muhalif olan bir grup var. O yüzden yabancı teknik direktör olasılığının düşük de olsa bir kenarda tutulması gerektiğini düşünüyorum, özellikle Fenerbahçe'nin Aziz Yıldırım'ın Mourinho açıklamasının ardından Beşiktaş yönetimi etkilenmiş olabilir.

Beşiktaş'ta mevcut konular üzerinde bir planı yok, sadece seçenekleri  var. 

Plan olsa belli olur şimdiden transfer çalışmaları başlar. Sportif direktör bellidir, teknik direktör bellidir, Şenol Güneş gelecekse Şenol Güneş'e çoktan liste gitmiştir, Şenol Güneş çalışıyordur vesaire veya Sergen Yalçın'a veya Nuri Şahin'e sorulmuştur. Plan böyle bir şey, burada Beşiktaş'ın planı yok seçenekleri var."

Duhuliye.com