Beşiktaş’ın, Ghezzal’sız 11 çelişkisini Şenol hoca da çözemedi: N'Koudou, ilk 11’de başlayınca kafadan etkisiz, soldaki N'Koudou’ya sebep sağa kaydırılan Cenk sol iç forvet Cenk’e göre yarı verimde bile değil. Zaten orta sahanın kalbi Gedson cezalı, yeni transfer Amir’in yanında Behzat Ç amirin yanındaki Harun tadında takılan Necip, orta üçlüyü driplingci özelliğiyle tamamlamaya çalışan ama zemin ve takım arkadaşlarının hareketsizliğine takılan joker Tayfur.

Joker, iskambil oyunundan yola çıkarak futbol diline eklenen bir tabirdir: İskambilde joker, iyi bir eli tamamlar; misal elinde kupa vale ve kupa 10 vardır, jokeri ister kupa kral ister kupa 9 yerine kullanırsın.

Futbolda da benzer zaten: Yeni transfer Amir'in yanında Necip olursa Tayfur’un jokerliği bir yere kadar: Beşiktaş koca ilk 45’i isabetli şut atamadan tamamladı. Sivas kış zeminini avucunun içi gibi bilen Kerem Atakan Kesgin, Sivasspor performansı kıstas alarak transfer edildiyse, Sivasspor karşısında Necip yerine başlayamaz mı, başlayamaz ise neden transfer edildi?

Değişiklikler gecikti

Dele Alli, Necip yerine başlamayacaksa neden halen kadroda? Ancak Şenol hoca maalesef orta sahaya değil 64’te kanatlara müdahale etti: Kanatlar demişken tabii kanada giren Muleka Kasımpaşa’daki parlak santrfor peformansına sebep alındı, sol kanat beki olarak oyuna sürülen Umut Meraş neden alındı halen bilmiyorum, bilmek de istemiyorum!

76’da hem Dele Alli hem Kerem Atakan girdi, Beşiktaş 76-80 arası 4 dakikada daha önceki 76 dakikanın toplamından daha çok etkili gol girişiminde bulundu. 76’ya kadar maç tamamen Rıza Çalımbay’ın istediği gibi oynandı. Şenol hoca Gedson’suz ilk 11’ini doğru belirleyemedi, oyuncu değişikliklerinde de maalesef çok geç kaldı.

Ali ECE / Fanatik