Reha Kapsal'ın açıklamaları şöyle:

"İKİ SENESİ ÇÖPE ATILAN BİR BEŞİKTAŞ VAR"

"Bu olan sonuç, süreci sorguladığımızda iki senesi çöpe atılan bir Beşiktaş var. Geçen sene üç kulvarda, bu sene iki kulvarda geçen sene ocak ayı, bu sene de ocak ayında avlu atıyorsunuz. Kim bunun faturasını üstlenecek? Esas önemli göster birileri çıkıp biz yanlış yaptık diyecek. Yani birileri çıkacak diyecek biz hata yaptık, önümüzdeki sene yapılanmamızda bu şekilde olmayacak diyecek. Bunları kendi bir öz eleştiri yapacak. Beşiktaş'ta gerekli merciler, mutlaka yönetim, başkan bunları kamuoyuna açıklaması gerekir. Bu ayrı bir bölüm."

"DELE ALLİ HİÇBİR YERDE OLMUYOR SEN ALIYORSUN!"

"Bir de tabii ki şu anda gelinen noktada Şenol Güneş hocanın dönemi var. Dört ayda hiçbir takımda bir gelişme yok. Bugün topu alıyor, enine oynuyor, geriye oynuyor. Öne gitmek için hiçbir planı yok. Hiçbir organizasyonu yok Beşiktaş'ın. Beşiktaş'la bakıyorsun ilk on birde kendinden vazgeçmiş, futbolculuğundan vazgeçmiş bir isim var. 26 yaşında, İngiltere Milli Takımı olmuyor, Everton olmuyor, Ada'dan kimse almıyor. Sen Beşiktaş olarak alıyorsun. 2.2 milyon euro veriyorsun. Rehabilite ederim falan. Hani sezon başı bir tırnak içinde bir söz vardı ya, Premier Lig'i getirdi Beşiktaş buraya, hayır. Weghorst, Saiss tamam ama Masuaku zaman zaman ama hepsini saymam. Çünkü orada bir sol bek Adriano gördü Beşiktaş takımı. Öbür oyuncular da Beşiktaş'ta oynar ama şampiyon yapmaz. Şampiyon yapmak başka meziyet ister, başka oyunlar, başka oyuncular ister. Beşiktaş takımının bu eksikliği var bir kere. Planlaması A'dan Z'ye iki senedir yanlış."

"ESAS SORGULANMASI GEREKEN TRANSFER"

Beşiktaş takımının bu kadar kötü birbirini tamamlayan bir puzzle parçasına uymayan oyuncularla esasen transferin yapılması, esas sorgulanması gereken bu. Şenol Hoca da bir oyun bulamadı. Top ayağında hakem Beşiktaş takımı ne yapacağını, ne hücum kombinasyonunu bilmiyor."