Beşiktaş, sezonu evinde Konyaspor maçı ile tamamlıyor. Alınacak galibiyet, ligdeki ikincilik koltuğu için prestij olacak. Maçı daha da ilginç hale getiren ise birçok futbolcunun vedası. İlk başta da Atiba. Kanadalı oyuncu futbol kariyerini noktalayacak. Taraftar; kaptanını İbrahimoviç’e yapılan organizasyon gibi uğurlamış olacak. Futbolun duygusal yönünden öne çıkacağı bir karşılaşma. Dramatik gece... Elbette sadece Atiba değil. Ayrılması gündemde olan isim çok. Saiss, Redmond, Cenk, Tayfur, N’Koudou, Dele Alli, Ersin, Muleka...

Aboubakar alıp götürür

Kartal’ın ideal kadrosunda eksiklikler var. Cezalı Masuaku, sakatlıkları süren; Maxim, Ghezzal, Saiss ve Redmond forma giyemeyecek. Bunlara Onur ile Salih de katılabilir. Artık bu maçta kadro önem taşımıyor. Taraftarın yoğun ilgisinde olan maçta karmaşık duygular hakim olacak. Sadece Aboubakar gününde olsun yeter. Çıkıp maçı alıp götürür. Sıkıntı yaşatmaz. Cenk ve Gedson da ayak uydurur. İstanbul’a geleceğini açıklayan eski yıldız Quaresma da tribünde olursa, tam karnaval yaşanır.

Yeni bir başlangıç...

Vedalar zordur. Hele ki son olanlar. İnsanı yorar. Üzer. Sonuçta ayrılık var işin ucunda. Binlerce kişi önünde yapılacak veda, aslında ayrılık değildir! Kalplere atılan duygu seli imzasıdır. Herkes biliyor ki, bu son veda; aslında yeni başlangıçtır. Herkese hayırlı olsun!..

Kaynak: Fanatik