Ali Ece;

''Ghezzal bu sezon sakatlıklarından dolayı tam verimli olamadı ama yüzde yüz fit olduğu zaman ligin en iyi iki sağ ön oyuncusundan bir tanesi. Beşiktaş için vazgeçilmez bir oyuncu. Ghezzal olduğu zaman Beşiktaş'ta, son derbiyi hatırlayalım, Rachid Ghezzal maçın sonunda girip neredeyse maçı çeviriyordu. Beşiktaş için bu kadar önemli bir koz ve alternatifi olmayan da bir oyuncu.

İrfan Can 11'de başlamazsa kimse şaşırmaz, 11'de başlayıp ya da sonradan girip ceza alanı dışından Rennes'e attığı gibi müthiş, jeneriklik bir gol atarsa da kimse şaşırmaz, ama ben İrfan Can'ın bu tip yüksek tempolu oyunlarda yeteneklerinin sağ önde harcandığını düşünüyorum. İrfan Can'ın etrafındaki bazı kişiler de onun orada daha rahat ettiğini söylüyor, ben merkez orta sahada çok daha istikrarlı bir performans sergileyeceğini düşünüyorum ama Jorge Jesus oynatırsa İrfan Can'ı, yine sağ önde oynatacak.

İki oyuncu da skoru değiştirebilirler. Az gollü bir maçta Rachid Ghezzal'ın kornerden arkadaşlarını bulma kabiliyeti, dar alandaki çilingirliği Beşiktaş'ın en önemli kozlarından bir tanesi. Fenerbahçe'de de hep söylediğim gibi özellikle uzaktan şutlarda İrfan Can da her an skoru değiştirebilecek bir oyuncu.