Everton teknik direktörü Sean Dyche, Beşiktaş'ta kiralık olarak geçirdiği kalça sakatlığından kurtulan Dele Alli'nin zamanını "akıllıca" kullanması gerektiğini söyledi.

Bu hafta sosyal medyada Alli'nin ağzında bir balonla üzerinde azot oksit bidonları olan bir masada oturduğunu gösteren bir fotoğraf ortaya çıktı.

Perşembe günü 27 yaşındaki Alli hakkında soru sorulduğunda Dyche, "İnsanlara yalnızca onlar için iyi olduğunu düşündüğün şeylerle rehberlik edebilirsin," dedi.

"Sonunda oyuncuların seçimleri olur, bu yüzden iyi seçimler yapmalarını öneriyoruz."

Ocak ayında Everton patronu olarak atanan Dyche şunları ekledi: "Ama bunun arkasında, aslında sakatlandı. Düzeltilmesi biraz zaman alacak gerçek bir sakatlıkla geri döndü, bu yüzden bu dönemi akıllıca kullanır, umarım."

Beşiktaş'ta sezon boyu kiralık olarak oynayan Alli, geçtiğimiz hafta sonu sakatlığının gözden geçirilmesi için Everton'a döndü.

İngiltere'nin eski orta saha oyuncusu 26 Şubat'tan bu yana Türk takımında forma giymedi ve bu sezon 13 maçta sadece 2 gol kaydetti.

Alli, Ocak 2022'de Tottenham'dan ayrıldıktan sonra Everton için 11 kez forma giydi, ancak o zamandan beri en iyi formunu ortaya koyamadı.

Beşiktaş Alli'nin bu yılki sözleşmesini feshetme olasılığını araştırıyordu , ancak oyuncunun sakatlanmasının ardından kulüp başkanı, olası bir dönüş için kapıyı açık bıraktı.

Birleşik Krallık hükümeti geçtiğimiz günlerde, gülme gazı olarak bilinen nitröz oksit bulundurmanın cezai bir suç haline getirileceğini duyurdu .

Alli'nin geleceği sorulduğunda Dyche, "O burada değil. Onu bir süre dışarıda tutacak bir sakatlığı var. Rapor edilen şeylerden bazıları ne yapmaları ve yapmamaları gerektiğini bildiriyor. Bir yönetici olarak hayatlarındaki her şeyi kontrol edemezsiniz. Bütün gün onları takip mi edelim? Onlara sadece rehberlik edebilirsiniz. Düzeltmesi biraz zaman alacak bir sakatlığı var, birkaç hafta sürecek."

BBC