İşte Ceyhun Kazancı'nın açıklamaları: 

"3 TANE ÇOK ÖNEMLİ VE GÜVENDİĞİMİZ KALECİMİZ VAR BİZİM"

Kaleci konusunda genel algı kötü bir dönemde olduğumuz. Matematik bunu söylüyor. 15 şutun 10'u gol oldu. Biraz yüksek. 3 tane çok önemli ve güvendiğimiz kalecimiz var bizim. Emre Bilgin, son dönemlerin en flaş oyuncularından bir tanesi. 2 maçta istatistiksel olarak kötü görünse de çok yetenekli, milli takımlara giden, güven veren müthiş bir oyuncu.

"KALECİ KONUSUNDA EN ŞANSLI TAKIMIZ"

Mert Günok, defalarca milli takımda forma giymiş, tecrübeli, harika bir kaleci. Sakatlık yaşadı, onu atlattı. Takımla beraber antrenman yapıyor. Her geçen gün daha da hazır oluyor. Kaleci konusunda sorunumuz yok. Kontrat konusunda da zaten yok.  En yakın zamanda 3'ünün de performansı yukarı çıkacak. Kaleci konusunda en şanslı takımız. Biz böyle inanıyoruz.

"HALA GELİŞMEKTE OLAN BİR TAKIMIZ"

Beklentiler tabii ki çok yüksek. Burası Beşiktaş. Beşiktaş şampiyon olur, her zaman şampiyonluğa oynuyor. 7 maç oynandı, 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 mağlubiyet var. Matematik konusunda takıntım var. Son maçı bir kenara bırakıyorum. Kimse tatmin olmadı o oyundan. Sezon başından beri şöyle bir kanı var. Oyun planı yok, oyunu domine etmeyen, biraz daha kontrataklarla sonuca gitmeye çalışan bir takım olduğumuz yaklaşımı var. Ne rakamlar, ne de oynadığımız maçlar böyle gösteriyor. Yeni bir takım var. 18 oyuncu gitti, 12 oyuncu geldi. İlk 11'de oynayan oyuncuların 5'i yeni. Zaman zaman 6-7 oluyor. Ligin başında bazı sekansları kaybetmek, arzulandığı gibi oynayamamak doğal. Hala gelişmekte olan bir takımız. Sistemimiz kolay değil. Yoğun baskıyla oynayan bir takım yapmaya çalışıyor hoca.