İşte Çelikler'in açıklamaları:

"Beşiktaş iyiydi, ilk yarı iyi maç oldu. İkinci yarı normal, durdular biraz. Erken saatte üçüncü golü bulunca maç bitti zaten. Değişikliklerle Beşiktaş zayıfladı, normal.

Aboubakar'ın giderek artan formu... Ortada bir şey yokken gol atan adam işte. Türkiye'de o gol vuruşunu ondan başka yapabilecek futbolcu yok, Icardi de dahil. O çaprazdan, oraya, o sertlikte...

Ben her zaman şunu iddia ettim: Büyük takım futbolcuları, özellikle öndekiler, başkasının yardımına ihtiyaç duymadan kendi işini çözebilecek tipte olması lazım.

Ghezzal'ın muazzam pası da var tabi orada ama adam o çaprazdan "zıbam" diye öbür köşeye vurdu topu. Senin golcün karşı karşıya atamıyor ama bu atıyor işte, ve daha yüzde ellisinde. Fiziken iyice formda değil daha. Bir de bunun böyle taş gibi zamanları var, iki hafta sonra öyle olacak bu.

Çok sevdiğim oyuncu, boşuna da sevmiyorum.

Bir de Tolga Zengin'i dinleyelim: "Takım içinde çok sevilen bir oyuncudur" diyor. Weghorst herkes tarafından sevilen bir oyuncu değilmiş. Bunları biz bilmiyoruz ama Tolga biliyor. "Aboubakar herkes tarafından çok da sevilir" diyor. O zaman da başarı geliyor. Lider, kazanan oyuncu. Bu kadar ateşli, takım için çok mücadele eden oyuncu ama hiç rakip takım futbolcularıyla acayip polemiklere giren, rakip taraftarı tahrik etmeye çalışan bir futbolcu da değil. Bir tek Fenerbahçe maçında bir şeyler yaptı, sonra da "özür dilerim" dedi ama. İyi de bir adam demek ki. Çok istedim Fener'e gelmesini, çok iyi topçu. Beşiktaş'a hayırlı uğurlu olsun."

Duhuliye.com