Gözler 18 Temmuz’da yapılacak seçime çevrilmişken, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Mehmet Büyükekşi’den dikkat çeken bir hamle geldi. Büyükekşi ve İcra Kurulu, TFF'ye bağlı kurullarla bir araya geldi. Gelecek sezonun hazırlıkları hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Bazı kurumların getirdiği fikirler olumlu karşılandı. Erken seçim olmaz ve Haziran ayından önce bir seçim olmazsa Büyükekşi yönetimin 2024-25 sezonu için aklında olan bazı değişiklikler şu şekilde.

HERKES İLK TURDAN TURNUVAYA BAŞLAYACAK

* Türkiye Kupası'nın statüsü değişecek. Avrupa'nın önde gelen ülkelerinde olduğu gibi herkes ilk turdan turnuvaya başlayacak. 3 büyükler, amatör takımlarla oynayabilecek.

* Avrupa'da olduğu gibi Süper Lig'de de sezon sonu bonservisi bitecek oyuncular aynı yıl son 6 ay kala görüşmelere başlayabilecek, sözleşme imzalayabilecek.

* Hem yaz hem de kış döneminde transfer dönemi bittikten sonraki ilk ay takımlar bonservisi elinde olan oyuncularla sözleşme imzalayabilecek.

* Süper Kupa 4 takımla oynanacak.

* Süper Lig'de galibiyet ile beraberlik primi arasında yarı yarıya değil 3 katı fark bulunacak.

* 4 sarı kart gören oyuncu 1 maç ceza alıyor. Bu 5 maça çıkarılacak. Ancak bir oyuncu sezon içinde 10 sarı kart görürse üst üste 2 maç cezalı olacak.

* U-14 yaşının altında çocukların idman ve maçlarda toplara kafa vurmaları yasaklanacak.