Bu sezon sergilediği performansla hayal kırıklığı yaşatan Beşiktaş’ta sular durulmuyor. UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde İsviçre ekibi Lugano’ya 3-2 mağlup olan Siyah-Beyazlı takımda teknik direktör Şenol Güneş görevinden ayrıldı. Beşiktaşlı taraftarların uzun bir süredir istifa çağrısı yaparak protesto ettiği Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki yönetim kurulu ise olağanüstü seçimli genel kurula gitme kararı aldı.

İstanbul maçında Burak Yılmaz

Başkan Ahmet Nur Çebi’nin, bugün yapılacak maçın ardından başlayacak milli arada yönetimdeki kurmayları, ailesi ve yakın çevresiyle konuşup olağan üstü kongrede aday olup olmayacağını belirlemesi bekleniyor. Ligde bugün oynanacak İstanbulspor maçında yardımcı antrenör Burak Yılmaz görev yapacak.

O da ayrılacak

Başarılarla dolu futbolculuk kariyerini haziran ayında noktalayan 38 yaşındaki Yılmaz, sezon başında Şenol Güneş’in yardımcısı olarak göreve başlamıştı. Burak hoca, Şenol Güneş’in istifası sonrasında geçici olarak Kara Kartal’ın başında olacak. Yılmaz’ın bu maçın ardından ayrılması bekleniyor.

Net mesaj verdi...

Siyah-Beyazlı yönetimin, seçim sürecine kadar olan dönemde görevi, yeni bir isme devretmesi bekleniyor. Bu konuda da ön plana çıkan isim, takımın en önemli efsanelerinden olan Rıza Çalımbay... Önceki gün yaptığı açıklamada, “Bana gelen bir teklif yok ama gelirse Beşiktaş’ı yarı yolda bırakmayız” diyen Çalımbay, göreve hazır. Siyah-Beyazlı idareciler, bu konudaki kararını da milli arada verecek.

Kaynak: Fanatik