Uğur Karakullukçu;

Beşiktaş – Trabzonspor maçları son yıllarda bizlere hareketli, bol gollü ve aksiyonlu  maçlar izlettiriyorlardı. Bu maçta ise sadece ikinci yarının belli bölümlerinde bu gerçekleşebildi. Hem Beşiktaş, hem de Trabzonspor bazı girişimlerde bulundu ama bunlar göreceli kaldı. İlk yarı o kadar bomboş geçti ki! İkinci arı biraz daha kıymetli oldu.

Bu maç neden böyle oldu? Der isek Trabzonspor daha başarılı olduğu için ilk yarının öyle geçtiğini düşünüyorum.  Çünkü Trabzonspor daha insiyatif alabildi. Kadroya bakıyorsun Perez önünde Larsen diğer tarafta Eren var. Hücumcu sayısı fazla topu aldı gitti ama Trabzonspor üretemedi takım olarak Beşiktaş’a üstünlük kurunca Beşiktaş’ta üretemedi. Her ne kadar teknik ayakları daha iyi olsada Maxim, Ghezzal, Redmond, Aboubakar’ıda buna katıyorum bunlara rağmen Beşiktaş biraz sönük kaldı.

Mustafa Demirtaş;

Trabzonspor’un bir kere ne oynamak istediğini daha iyi anladım. 60 dakikada hiçbir aksiyon görmedik, oyuncu değişikliklerine kadar önce Trabzonspor Trezeguet’i aldı sonra Beşiktaş N’Koudou ve Muleka’yı aldı ama bu değişiklikler Trabzonspor’a yaradı. Trabzonspor’un hızlı oyuncuları ile ileride baskı yapması Beşiktaş’ı çıkaramadı ve önemli ayaklarının Trabzonspor defans bölgesinde tehlike yaratmasını engelledi.

Beşiktaş onbirinin vaad ettiği oyunu oynayamadı. Ben bu durumlarda santrofora bakıyorum ne kadar oyunun içerisinde. Ne kadar ceza sahasında top ile bulunmuş. Aboubakar sahada yoktu! Aboubakar Trabzon’a gelmemiş bile sadece bu bile Beşiktaş’ın oyununun hiç işlemediğini gösterir. 

Uğur Karakullukçu;

Bir kere Muleka’nın kanat olmadığı çok net ortada, bu niye ısrarla deneniyor anlamıyorum. Bir oyuncunun kariyerini bitirmeye çalışırsan ancak yapamadığı şeyi yaptırmaya çalışırsın. Muleka Kasımpaşa’da Umut Bozok gibi net klasik 9 numara birlikte öyle uyumlu oldularki Muleka 9 Bozok sağ kanata döndü. Aboubakar’ı bir adım geri atıp, Muleka’yı önde bırakabilirdi. Bir kanatta Redmond diğer kanatta N’Koudou daha iyi olabilirdi. Muleka’yıda kazanmış olurdun. Aboubakar’ıda oyun içine dahil etmiş olurdun. 

Mustafa Demirtaş;

Muleka bir yerde denencek ise 9 numarada denenmeli. N’Koudu ve Muleka aynı anda oyuna girince kanatlar bir anda bitti. Ghezzal alternatifsiz bir adam o yoksa oyun olmuyor. Beşiktaş’ın Ghezzal alternatifi yok. Bir oyuncunun alternatifi yoksa alternatif oyun çıkarırsın, saha dağılımını buna göre yapmalısın.