Beşiktaş'ın rakibi Giresunspor'du İnönü Stadı'nda.

Beşiktaş, rakibini 3-1 yendi ve yoluna devam etti. Bu karşılaşmanın yansız analizinde ilk soru hakem Atilla Karaoğlun'a… 'Giresunsporlu futbolculara kart göstermekten özenle kaçınma nedeniniz, iktidarın sizi cezalandırma kaygısı mıydı?'  

Ve sonra sevgili Şenol Güneş'e… Dikkatinizden kaçtığını sanmıyorum Cenk Tosun'un sakatlanıp oyundan çıkmasının ardından Beşiktaş o özlenen futbolunu sergiledi.

İleride baskı kurdu, pas hataları en alt seviyeye indi, organize ataklar gerçekleşti. Ben yanılsam tribünler yanılmaz coşmayı unutan yandaş grubu, baskılı ve akıcı futbolla yerinde duramaz oldu ve İnönü Stadı eskisi gibi tezahüratlarla inledi. “Cenk Tosun oynamasın” diyemem ama oynamadığı anda olana bitene herkes tanıklık etti! Ta ki sizin oyuncu değişimi tercihlerinize kadar.

Sevgili Şenol Güneş nedir bu Onur Bulut ısrarınız? Ne kadar inatlaşırsanız inatlaşın çocuğun yetisi sınırlı bunu görmezden gelip neden 90 dakika oyunda tutuyorsunuz?

Hafta içinde Beşiktaş muhabirleri ortaklaşa 'İstikrarlı Salih Uçan' haberi yaptıkları için soramadan edemiyorum, 'neyin istikrarı?' Bir kez daha altını anlayamayanlar için özenle çizeyim!

Beşiktaş tribünleri çok uzun sürenin ardından coştu, o dakikalarda Cenk Tosun sahada yoktu ve Şenol Güneş oyuncu değişimi yapmamıştı… Beşiktaş iyi oyunla Giresunspor'u 3-1 değil, 6-1 yenmeliydi. Bu arada yediği 3 gole karşın Giresunspor kalecisi Ferhat Kaplan'ı kutlamak gerekli… 

Asena ÖZKAN / T24