Türkiye'ye Brezilyalı golcü Marcio Nobre olarak ayak bastı. Önce Fenerbahçe, sonra da Beşiktaş formasıyla şampiyonluklar yaşayarak kupalar kazandı.

 Bu sırada Türk vatandaşlığına da geçerek adını Mert Nobre olarak değiştirdi. İki büyükten sonra bir nevi Evliya Çelebi oldu: Mersin İdman Yurdu, Kayserispor, Erzurumspor ve Gençlerbirliği’nde de futbol oynadı. Nobre, futbolu bıraktıktan sonra da Türkiye'den ayrılmadı ve teknik direktörlüğe başladı.

''Türkiye'de gördüğüm en iyi futbolcu Sergen Yalçın'dı'' diyen Nobre, açıklamalarda bulundu..

''Ben Türkiye’ye geldiğimde Sergen Yalçın, 34-35 yaşlarındaydı ama buna rağmen inanılmaz bir oyuncuydu. O yüzden Sergen Yalçın en iyisiydi.

Türkiye’de hocalık yapmak çok zor. Diğer ülkelerde bu durum çok farklı. Çünkü Türkiye’de zaman yok. Projeler 90 dakikalık. Böyle bir şey olabilir mi? Ben en son Çorum’da teknik direktörlük yaptım. Murat Yıldırım, benim eski oyuncumdu, o beni aradı "Hocam buraya gel" dedi. Projelerden bahsedildi ama 2-3 maç sonra ilk suçlu hoca oluyor çünkü çok başka politikalar var. Benim hedefim de büyük takımları çalıştırmak ama dediğim gibi bu iş Türkiye’de çok zor.''

Hem Fenerbahçe'de hem de Beşiktaş'ta forma giyen Nobre'ye, Hangi takıma daha yakınsın sorusu soruldu, işte cevabı;

''Ben Fenerbahçe’de 3 seneyi çok iyi geçirdim, sadece son Denizlispor maçında kötü oldum. Fakat Beşiktaş’ta sürekli bir sezon iyi, bir sezon kötüydüm. Bu soruya net bir cevap veremem, iki tarafa da yakınım. Tam ortadayım.''

Ajansspor