İşte Nihat Kahveci'nin açıklamaları:

"Nwakaeme ismi beni heyecanlandırır, bilmiyorum Beşiktaş taraftarı ne düşünür... Geçen seneki Nwakaeme performansını hatırlayalım, çok büyük futbolcu, keşke olsa. Beşiktaş’ın ekonomik durumu şu an nedir bilmiyorum ama alma ihtimali varsa hemen alsınlar. Trabzonspor şampiyon oldu ise Uğurcan ve Nwakaeme isimlerini derim.

Beşiktaş kadrosunda Şenol Güneş’in önde bol pozisyon ve keyifli futbol, bol gol ve topa sahip olmak isteği var ve sana bunu Nwakaeme yapar, katkı sağlar. Onu izlemek için özel taraftar gelir. Bazı oyuncuların özel taraftarı vardır, mesela Quaresma gibi, Nwakaeme de böyle bir oyuncu ve Türkiye’yi, bu ligi biliyor, stadı ve taraftarı biliyor. Ekstra motivasyonla büyük iş yapar.

Quaresma da paylaşımlar yapıyor, efsanelerden biridir, iyi oldu mu bir takıma maç kazandırır. Beşiktaş tarihinde iz bırakmış futbolculardan biridir ve geldiğinde kimse hayır demez. Ben yıldız futbolcularla oynadım, Quaresma söyleyebileceğim en büyük profesyonellerden biridir. Kendine bakması, fitliği inanılmazdır. Konsantre oldu mu tek işi futboldur, sahanın içidir. Saha dışında da kendine çok iyi bakar.

Şenol Güneş üç resmi maç oynadı ve o tecrübeyle gözlemledi. Oyuncuların istek, arzu ve motivasyonlarını, profesyonelliklerini ve oynattığı oyuncuların performanslarını ikinci yarı şampiyonluk yarışında olmak için "bununla devam ederim, bunlarla devam edemem" diye isimleri yazmıştır. Tabi şartlar ön plana çıkar, futbolcuların sözleşmesi ve fesih durumları bunlar kolay değil ama Şenol Güneş dokunuşlarını bu 45 günlük süreçte göreceğiz, görmeliyiz.

Çünkü bizim bildiğimiz Şenol Güneş formsuz oyuncuya dokunur ve o oyuncu inanılmaz oynar. Cenk Tosun en büyük örnektir. Taraftarlar araya girmeden puan durumuna bakıp, bir umutsuzluk durumundalar. Ben şuna katılıyorum, 22 puan şu kadro için az çünkü Avrupa’da oynamadın, kupada tek maç yaptın, ligde haftada 1 maçla daha çok puan toplamalıydın.

Beşiktaş her şeyi geride bırakıp yepyeni bir sayfa açmalı, 45 günlük arayı iyi değerlendirmeli, sonrasında lig yarışı içinde olmak lazım. Ligde 2-3 maçlık galibiyet serisi yakaladın mı birden üst sıralarda bulursun kendini, ligde henüz kopmalar olmadı.

Duhuliye.com