10'a çeyrek kalaların hışmından futbol ailesini kurtarın diye feryat ettiğimizde kulaklarını tıkayan futbol baronları, şimdi de okulların açıldığı ilk güne, neredeyse bir mesai saatine dünyanın en yoğun trafiklerinden birini hiçe sayarak Beşiktaş'ın maçını koydular.

Üstüne sorunlu olduğumuz ve uzun zamandır maç almayan bir hakemi atayarak. Vallahi bravo!

Bunlar da otomatik atıyor herhalde!!!

Ghezzal ve Dele Alli'nin sakat oluşu, Josef'in de takımdaki yerinin engellenmesinden(!) dolayı orta sahaya yeni bir dokunuş yapılmış, oraya Berkay monte edilmişti.

Maç önde basmaya çalışan Beşiktaş ile ille de top çevireyim, öyle geleyim taktik savaşlarıyla başladı. N'Koudou ile önde kurduğumuz baskıdan öyle bir gol kaçırdık ki 2 dakika sonra VAR'daki askıdan dönen penaltı hava kalır.

İlk yarım saat dolduğunda hataya zorlayarak gol arayan bir Beşiktaş izledik ama hakemin Başakşehir'in sert oyununa ses etmemesi tadımızı kaçırmıştı. Rakip, Beşiktaş'ın oyun planına yakın bir görüntü veriyor olsa da Beşiktaş akılcı bir öne çıkışla buna fazla müsaade etmiyordu.

Tempolu oynanan bu oyunda N'Koudou'nun iki tane yüzde yüzü dışarıya attığını, hakemin tereddütsüz penaltıyı atladığını, Başakşehir'in de hiç pozisyona giremediğini ilk yarı notlarının arasına alalım.

İkinci yarı Halil Umut Bey'in gözünün önündeki kırmızı kartlık harekete faul vermemesiyle başladı. Doğa üstü olaylar oluyordu nönü'de ve biz yağmurda ıslanmamak için şemsiye kullanıyorduk!!!

56'da Muleka yerini yeni gelen vatandaşa bıraktı; Nathan... Zaten bu dakikadan sonra vitesi yükselttik.

Caiçara'nın bir asırdır yaptığı faullere göz yuman Halil Umut Bey, saha kenarındaki Teknik Direktör Emre Bey'e sarı kart gösterdi iyi mi! Dostlar alışverişte görsün...

Tribünler baskıyı çoğaltmış, takım havaya girmişken Necip'ten çok pahalı bir hata geldi, golle sonuçlanan: 0-1.

Golden sonra bir yine gol kaçırmaya anlaşılmaz bir şekilde devam ediyorduk. 75'te Cenk Tosun hamlesi de geldi kenardan ve biz yine o son dokunuşu yapamıyorduk.

Neler kaçıyordu belli değil. N'Koudou kaçırdıklarıyla tarihe geçmiştir, herhalde. Sonra Başakşehir'in Avcı'dan kalan, 'Yerde yatar, kalkmaz' dakikaları başladı.

Hakem de onlardan, ohhh ne ala memleket. Adamın teki 5 dakika yerde yattı, maça 7 dakika uzatma verildi iyi mi!

Halil Umut Bey, bizim bütün teknik hocalara kırmızı kart gösteriyor. Valerien de paket iyi mi! Maç zaten paketlenmişti, Hepinize hayırlı işler.

Alan MARKARYAN / Akşam