“Pas, pas, pas top bizde kalsın böyle bir oyun kurulumu yok.”

Metin Tekin;

Her iki takımın son karşılaşmalarındaki yani İstanbulspor ve Alanyaspor karşılaşmalarındaki kurgularından yola çıkarsak Beşiktaş ne yapar oyun kurarken?

Beşiktaş çok fazla örgü sistemiyle gitmez iki kenarını açar, Josef’i alır salih’i bağlantı oyuncusu kullanır ama N’Koudou, Muleka, Weghorst’a yüksek atarak tabiki Fenerbahçe defansı geride pas yapıyorlarsa önde basarak, yüksek tempoyla ama kendi oyun kurarkende yüksek atarak uzun oynamak tercihinde bir takım. 

Pas, pas, pas top bizde kalsın böyle bir oyun kurulumu yok. Yüksek vurur, uzun vurur rakip pas yapıyorsa önde basar.

Fenerbahçe, çift santrafor Crespo iter, Arao iki stoper arasına girer geride oyun kurarken, Osayi ve Emre içeri alır, bekleri şöyle bir basar açığa alarak seçtikleri oyunlardan bir tanesi bu zaman zamanda iki stoperde kullanıyor ve onlarda direk oyunu tercih ederler. Ferdi’ye atarlar, Valencia’nın koşularına uzun oynamaya çalışırlar.

Bazı orumcuları dinledim yüksek skorlu maç olacağını söylüyorlar bende tam tersini düşünüyorum sebebide bu oyun sistemi.

Bu iki takımın, 0-0 oyunda söylüyorum, erken bir gol bambaşka senaryolar doğuracaktır ama yüksek ve uzun toplu oyunu tercih edip orta saha iddiası, inadı olmayan iki takım hiç gardı düşük yakalanmayacak düşüncesindeyim yani iki takımda oyun kurarken, çabuk gitti yerine geldi çok fazla açık vermeyeceğini düşünüyorum, çok gol pozisyonu yüksek bir maç olmayacağı kanaatindeyim. İki takımın oyun kuruluş şekli bana bunu söyletiyor…