Hollanda'da geçtiğimiz hafta oynanan futbol maçlarında Kahramanmaraş merkezli ve 10 il ile Suriye'yi etkileyen depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu. Hollanda Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, "Düşüncelerimiz, Türkiye ve Suriye'deki yıkıcı depremlerden etkilenen herkesin yanında." ifadesi kullanılmıştı.

Açıklamada, depremde hayatını kaybedenler için bir dakika saygı duruşunda bulunulacağı belirtilmişti. Hollanda ekiplerinin takım kaptanları, depremzedelere destek olmak adına Türkiye ve Suriye bayraklarının pazubandıyla sahaya çıktılar.

PAZUBENDİ TAKMADI

Ancak Hollanda'nın köklü kulüplerinden Ajax, cumartesi günü RKC Waalwijk ile oynanan maçta Türkiye ve Suriye bayraklarının yer aldığı pazubandıyla sahaya çıkmayı reddetti. Diğer takımların aksine sadece Ajax'ın kaptanı Dusan Tadic'in pazubendinde 3 tane 'X' olduğu görülürken, Sırp oyuncunun bu tutumu tepkilere neden oldu.

TADIC'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Bu hafta oynanan Hollanda Eredivisie maçlarında kaptanlar, Türkiye ve Suriye'de meydana gelen deprem için pazuband takmıştı.

Pazubendi takmayan tek kaptan Ajax'lı Dusan Tadic oldu. Tadic'in bu hareketi büyük bir tepkiye neden oldu ve bu tepkilerden dolayı Tadic, sosyal medya hesaplarından "Türkiye ve Suriye depremleri beni derinden sarstı. Düşüncelerim bu trajidide yakınlaını kaybeden insanlar ve her şekilde etkilenen herkesle" şeklinde paylaşım yaptı.

Kaynak: Fotomaç