Bu sezon ilk kez büyük takım maçında sahne alan FIFA kokartlı hakemimiz Yaşar Kemal Uğurlu, başarısız bir maç yönetti ve dağınık bir görüntü sergiledi. Kartları atladı, faulleri değerlendiremedi. Kritik dakikalarda yanlışlara imza attı.

Bahtiyar’ın 4, 6 ve 12. dakikalarda yaptığı 3 sarı kartlık ihlale kart çıkmadı. Üçüncü ihlalinde uyarı yapmakla yetindi.

34. dakika Salih yerde kalınca Beşiktaşlılar penaltı beklediler. Hakem oyunu devam ettirdi. Bence bu çok açık bir penaltıydı. Antalyalı savunmacının hedefinde top da yoktu topla oynama gayreti de yoktu. Tek hedefi Salih’i bozmaktı.

39. dakikada Necip, Jeheskel’i açık bir faulle durdurdu. Hakem ise devam kararı verdi. Burada faulle birlikte bence Necip bariz gol şansını önlemekten kırmızı kart görmesi gerekirdi.

Elle oynama yok...

Mücadelede 46. dakikada Antalyaspor golünden önce elle oynama tartışmaları oldu ve VAR, uzun süre bu pozisyonu kontrol etti. Burada bir elle oynamadan söz edemeyiz. Çünkü, “Bir oyuncunun kendisinin bilerek oynadığı top, doğal olmayan konumdaki kendi eline gelirse bu ihlal olarak değerlendirilemez!” Dolayısıyla burada elle oynamadan söz edemeyiz.

Deniz ÇOBAN / Fanatik