Maç sonrası yorumlarda bulunan Kahveci, “İkinci döneminde güzel bir galibiyet aldı Rıza hoca. İlk maçlar önemlidir her zaman, Beşiktaş dışında hiçbir takımda oynamayan Rıza hocayı tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

"Bu iç saha maçı farklı bir iç saha maçıydı, çünkü…"

Rıza Çalımbay’ın 18 sene sonra bir kez daha Beşiktaş’ı çalıştırmasını ve Beşiktaş’ın aldığı kötü sonuçları yorumlayan eski milli futbolcu, “Bu iç saha maçı farklı bir iç saha maçıydı. Çünkü yeni bir teknik direktör geldi, zor günler geçiren bir Beşiktaş vardı ve taraftar kızgındı” şeklinde konuştu.

"‘Bahtiyar’a bunu yapan futbolcu kaç maç ceza alır’ derim"

İlk yarının sonlarına doğru Başakşehir’li futbolcu Opoku ile girdiği ikili mücadelede burnu kırılan ve hastanelik olan Zaynutdinov’un pozisyonunu değerlendiren yorumcu Nihat Kahveci, “Bahtiyar’ın fotoğrafını gören, ‘UFC’de yumruk mu yedi’ der. Pozisyonu izlemesem ‘Bahtiyar’a bunu yapan futbolcu kaç maç ceza alır’ derim. Ama çok talihsizlik ya. Bence Opoku’nun kötü niyeti yok, dirsekle gelirken Opoku, Bahtiyar sert geldiği için dirseğe çarptı. Dirsekle vurma yok bence” dedi.

"Rıza hocanın gelmesiyle oyuncularda güzel bir hırs gördüğümü söyleyebilirim"

Beşiktaşlı oyuncuların maç temposunun düşmesiyle ilgili bir soruya açıklama yapan eski futbolcu, “İşler kötü gittiğinde ister istemez futbolcularda ‘Ya maçı kaybedersem’ stresini hissediyorsun. Ama Rıza hocanın gelmesiyle oyuncularda güzel bir hırs gördüğümü söyleyebilirim” açıklamasını yaptı.

"Rebic neden çıkarıldı anlamadım"

Ante Rebic’in performansını beğendiğini söyleyen ve yorumlarda bulunan Kahveci, “Ante Rebic müthiş bir asist yaptı, bu kalite sahanın içinde olmalı. Neden çıkarıldı anlamadım? Bu kaliteli oyuncu kesinlikle kazanılmalı artık. Rebic çıktıktan sonra Başakşehir domine etti oyunu” dedi.

"Rıza hoca gelir gelmez Beşiktaş’ın problemleriyle tanıştı"

NutSpor kanalında Beşiktaş - Başakşehir maçını yorumlayan Nihat Kahveci, Bahtiyar ve Ghezzal’ın sakatlanması hakkında “Rıza hoca gelir gelmez Beşiktaş’ın problemleriyle tanıştı. Bahtiyar sakatladı, Ghezzal’ı alıyorsun ama devrede geri çıkarıyorsun falan. Her şeye rağmen 3 puan alındığı için Rıza hoca mutludur” ifadelerini kullandı.

"Rıza hocanın takımları kötü koşmaz ve kötü mücadele etmez"

Geçmiş senelerde Rıza Çalımbay’ın takımlarının performansına değinen Kahveci, “Rıza hocanın takımları kötü oynar, gol kaçırır, yenilir ama kötü koşmaz ve kötü mücadele etmez. 13-14 günlük arada takıma bunu aşılamalı” şeklinde konuştu.

Kaynak: Ajansspor