Beşiktaş, Valencia’nın penaltı golüyle geri düştü. Wellinton’un atılmasıyla hem 10 kişi kaldı hem de Fenerbahçe’yi ikinci kez penaltı noktasına getirdi. Ne var ki, Valencia atışı kaçırınca, Güneş, Gedson-Necip değişimiyle savunmayı topladı. Sonra da sahneye Redmond çıktı. Wellinton’un oyuna girmesi ne kadar kötü etkilediyse Beşiktaş’ı, Redmond’un girişi o kadar coşturdu.

Beşiktaş bile isteye üç stoperle oynayan Fenerbahçe savunmasına karşı cepheden yüksek top atarak dönenleri toplamayı denedi, büyük oranda da başarılı oldu. Zira Samet, Serdar Aziz ve Szalai topu yanlış yere indirerek Beşiktaş’ın atak sürekliliğine yardımcı oldular. Hatta Mert Günok’un uzun pasları bile pozisyon hazırladı Beşiktaş’a. Nitekim Cenk Tosun’un attığı kafa golünün hazırlanışı Şenol Güneş’in birincil planının ürünüydü.

3 stoperle yine kaybetti

Mert’ten gelen uzun topu Szalai karşılayamadı, Redmond karşısına aldığı Samet’i yanından vurup geçince ortaya nefis bir Cenk Tosun golü çıktı. Redmond ilk asistinin ardından Cenk Tosun’a öylesine klas bir asist daha yaptı ki akıllara zarardı. 10 kişi kalmış takımını Cenk le birlikte 5 dakikada 2-1 üstünlüğe taşımak onu tatmin etmemiş olsa gerek üstüne jeneriklik de bir gol atarak geceye damgasını vurdu. Güneş hamleleriyle maçı elinde tutarken cezalı olan Jesus yine 3 stoperle başladığı bir derbiyi daha kaybetti.

Serkan AKCAN / Fanatik