Beşiktaş'ın eski futbolcusu Nihat Kahveci oyun temposunu eleştirerek sözlerine başladı. TRT Spor ekranlarında müsabakayı değerlendiren Nihat Kahveci, Beşiktaş'ın bir puanla ayrıldığı İstanbulspor müsabakasındaki oyunuyla ilgili,

"Maçı izlemeyen '4 gol varmış çok iyi maç oldu' diyebilir ama öyle bir maç olmadı. Çok temposuz maç izliyoruz. İki takım adına da. Hiçbir mazereti yok.

Beşiktaş topu alıyor sürekli birinci viteste. N'Koudou bir depar attı ilk yarı. Muleka sahada yok.

Gedson evet çok koşuyor ama gole katkı yapmak çok önemlidir büyük takımlarda. Öyle ya da böyle asist yaptı.

İlk yarının en iyi oyuncusu kim derseniz Masuaku derim. Ama şampiyonluğu oynayan bir takımda kalene 6 şut geliyorsa altısı da gol oluyorsa demek ki sıkıntı vardır. Bu böyle devam etmez. Kaleyi bulan şut gol oluyor" diye konuştu.

"STOPER DEMEYE DİLİM VARMIYOR"

Ersin Destanoğlu ve Emre Bilgin'in Valerien Ismael tarafından iyi değerlendirilemediğini belirten Nihat Kahveci,

"Ersin niye oynamadı dedik. Niye kestin? Ersin'i kaybettin, Emre'yi de kaybettin. Şimdi de Mert bekleniyor. Uzun zamandır oynamıyor. Tamam iyi olduğunu biliyoruz kalecinin... Çok iyi kaleci ama iki kaleciyi kaybettin. Frikiği muhteşem vurdu ama bir adım atarsın yani. Ersin de bizim gibi izledi golü. Oyuna bir stoper girdi. Stoper demeye dilim varmıyor. Top ayağında auta atıyor, taca atıyor. Niye bu kadar zorluyorsun. Rosier'i alıyorsun, onu da küstürüyorsun" açıklamasını yaptı.

"112 ACİL NECİP VAR"

Büyük takım kalecilerinin performansları arasında bir değerlendirme yapan Nihat Kahveci,

"Ne kadar iyi de olsa Muleka'yı hoca bugün sahada çok tuttu. Ersin bu hataları artık yapar. Endri Çekici çok iyi vuruyor ama biz Muslera bu topu çıkarmalı diyoruz. Büyük takım kalecilerinden beklentimiz farklı. İyi oynadığında zaten şampiyon oluyor. Zorlama abi. Orada 112 acil Necip var. Rosier'i çıkaracağına al onu. Onu da küstürdü, Necip'i de keserek küstürdü" ifadelerini kullandı.