Gazeteci Murat Özbostan, A Milli Takımı'n Avusturya karşısında aldığı 6-1'lik mağlubiyeti, 'Semih Kılıçsoy'un Ümit Milli Takım'a gönderilmesinin tartışmaları Ay-Yıldızlıların ritmini bozdu' ifadeleriyle Sabah'ta değerlendirdi.

'Futbol ailesinin, huzurlu ve sağlıklı ortamı hazırlaması gerek' diyen Murat Özbostan, şu ifadeleri kullandı:

Ne yazık ki ülke futbolunda bitmek tükenmek bilmeyen kavgalar, Semih Kılıçsoy'un A Milli Takım'dan Ümit Milli Takım'a gönderilmesinin tartışmaları, Ay-Yıldızlıların ritmini bozdu... Bu tabii ki elde edilen sonuçlar için bahane değil ama etkisi büyük.

"OYUNCULARDA GAYRİ CİDDİ TAVIRLARA TANIKLIK ETTİM"

Canlı olarak izlediğim 6-1'lik Avusturya maçında, futbolcuları motivasyon olarak hazır görmedim. Oyuncular, 'Nasılsa hazırlık maçı' havasındaydılar. Ekranlara belki yansımadı ama kenarda oyuna girmek için ısınırken gayri ciddi tavırlarına tanıklık ettim. Her futbolcu öncelikle kendi takımını düşünüyor, burası bir gerçek.

"GÖREV VERDİĞİ OYUNCULARIN 70'İ ALMANYA'DA 11'İ GÖREMEZ"

Birkaç söz de Montella'ya; Almanya için arayış içinde, sözümüz yok. Ama kendisi de çok iyi biliyor ki Avusturya maçında görev verdiği futbolcuların yüzde 70'i Almanya'da ilk 11 yüzü göremez. Defansta ve kalede ciddi sıkıntılarımız var. Bazı oyuncuların fiziki güçleri zayıf. Artık kadro denemek için zaman daraldı. Bir an önce bizi temsil edecek 11'i belirlemek gerekir. Son söz; futbol ailesinin de Milli Takım için huzurlu ve sağlıklı ortamı hazırlaması gerek.