Yorumcu Serdar Sarıdağ youtube kanalında, son günlerde ismi basında çok anılan Rosier ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Serdar Sarıdağ'ın açıklamaları;

''Beşiktaş’ta gündem Rosier, neden Rosier haberler yapılıyor? Şenol Güneş idmandan kovdu diye. Ben haberin kaynağını bilmiyorum ve araştırmıyorum, çünkü kimseyi yalanlamış duruma düşmek istemiyorum. Şu an tamamen sosyal medya üzerinden konuşuyorum. Birincisi şunu net söyleyebilirim Rosier sıkıntılı bir oyuncu. Bunu herkes biliyor, maçlarda da görüyorsunuz aldığı kartları da biliyoruz, yaptığı tartışmaları görüyoruz çok mu hırslı, çok mu kendini kaybediyor? evet doğru kaybediyor. Bu şekildeki bir oyuncunun antrenmanlarda maçlarda ki gibi olmasa da ufak tefek esintileri oluyor mu? evet oluyor. Quaresma da öyleydi. Şimdi Quaresma ile birlikte dört sene geçirmiş bir teknik direktör var, adı Şenol Güneş. Quaresmanın kariyerinde dört sene boyunca aynı hocayla çalışmışlığı yok, bir tek Şenol Güneş, Hoca onu iyi idare edebilmesini bildi. Şenol hoca o dönemlerde kendisini antrenmanlardan aldı, oyundan aldı, git kardeşim içerde dinlen dedi, kendine gel dedi,. Peki bunu Rosier'e  yaptı mı? mutlaka yapmıştır, aynı şeyler onunda başına gelmiştir, ama bu antrenmandan kovmak değil, git dinlen demek.

Size bir hikaye anlatayım Valerian İsmail döneminde Weghorst'a ikili bir mücadelede sert giriliyor, pozisyon çok sert Faul, ama bayağı bir sert, Weghorst bu hareketten sonra çıldırıyor tabi.  İsmail hocada diyor ki, ''sen idmanı bırak git''. Bu oyuncuyu kovmak değil, oyuncunun sinirden kafası gitmiş onu ortamdan uzaklaştırmak. Sonra Weghorst gidiyor, dinleniyor, hocayla konuşuyorlar idmanlara tekrar devam ediyor, çünkü siniri geçiyor.

Benim duyduğum Rosier olayında aynı şey olmuş. Ama ben Rosier'in o anki isteksizliğinin, yapılan sağlık açıklamasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Daha doğrusu biliyorum gittim sordum. Cenk Tosun 39° ateşle yattı, daha yeni ayağa kalktı. Şu an ciddi bir salgın var herkes hasta. Dolayısıyla Rosier'de de böyle bir durum olduğu açıklandı, muhtemelen bitik, halsiz bir şekilde antrenman yaptığı için, ''sen git dinlen'' demişlerdir.

Söylenenlerin tam tersine Şenol hoca onu kazanmak için elinden geleni yapıyor, ama şunuda eklemek istiyorum sen Beşiktaş’ın çocuğu olabilirsin, sen bu takıma gelmek için büyük fedakarlıklar yapmış olabilirsin, arkanda büyük bir taraftar gücü var ama bundan dolayı Beşiktaş’a zarar veremezsin. Sen ayrı telden çalamazsın. Sergen hoca da, Önder hoca da, Valérien İsmail de sen de sıkıntı yaşadı. Yani sen ahengi Bozamazsın. Bu adı geçen hocalar Rosier ile konuşamaz mıydı? konuşurdu ama Şenol hoca, bu hocalar arasında sorunlu oyuncuları toparlama konusunda en tecrübeli isimdir.''