Zeki Uzundurukan şunları aktardı;

Menajerler Aubameyang’ı Beşiktaş’a önermişler.

Chelsea’de biliyorsunuz Barcelona’dan 12 milyon bonservis karşılığı transfer edilmişti. Çok ön plana çıkamadı. Menajerler Beşiktaş’a önermişler bu arada; tabi Weghorst’un gideceğini duyar duymaz menajerler isim yağdırıyormuş Beşiktaş Kulübü’ne. Bu isimlerden en çok Şenol Güneş’in ilgisini Aubameyang çekmiş.

Benfica’dan iki stoper ismi Şenol Güneş’e önerilmiş.

Yalnız Sergen Yalçın’ın tv’de katıldığı bir programda Aboubakar ile ilgili söylediği ilginç şeyler var. Aslında onları tekrar hatırlatmak lazım mı? Çünkü nükteli şekilde anlatmıştı bunları Sivas maçıyla ilgili.

Sergen Yalçın orada diyor ki; aslında bunları anlatmayacaktım ama hadi anlatayım. Sivas’a maça gittik Aboubakar sakattı, baskı yaptılar oyna diye bu da bana geldi ‘tamam oynayacağım, kendimi riske atacağım’ dedi. Maç başladı zaten hiçbir şey yapmıyor sahada, depar bile atmıyor, koşmuyor çok rutin oynuyor, dakika 44’e geldi bir pozisyon oldu, bu kendini yere attı ‘ah!’ diye bağırmaya başladı Ne oldu dedim... Vuruldu mu bu? Benim maçta çapraz bağlarım koptu böyle bir acı hissetme modeli yok. Olamaz yani... Sakatlandım dersin, devreye 1 dakika var, hocam beni değiştir dersin... Öyle hareketler yaptı ki sahada ben güleceğim kenarda ama kendimi zor tutuyorum, kamera çekiyor rezil olacağız” yani o dönemde başlamıştı sözleşme uzatma durumu.