Beşiktaş, İstanbulspor ile berabere kalarak son 2 maçında 4 puan kaybetmiş oldu.

Sergilenen kötü oyun ve kalede yaşanan sorunların ardından gözler de teknik direktör Valerien Ismael'e çevrildi.

Fransız hoca, 2 maçtır 11'e giremeyen Ersin Destanoğlu'nu yeniden kadroya alırken yönetim etkisindeki bu kararlar da iyiden iyiye tepki çekmeye başladı.

ÖNCE SOSYAL MEDYA SONRA YÖNETİM!

Beşiktaş'ta sosyal medyadaki tepkilerin yönetime etkisi her geçen gün daha da hissedilir oldu. Yönetim, taraftarın tepkilerine göre kararlar almayı alışkanlık haline getirirken bu durum Ismael'in tercihlerine de yansır oldu. 

3'LÜDEN 4'LÜYE DÖNDÜ

Beşiktaş'a 3'lü savunma oynatma vaadiyle gelen ve bu sistemin uzmanlık alanı olduğunun altını çizen Ismael, yaz kampında alınan kötü sonuçların ardından geri adım attı. Tepkilerden çekinen Ismael'e yönetimin telkinde bulunduğu iddia edilmişti.

ERSİN'DEN ÖNCE SERDAR SAATÇI!

Ersin Destanoğlu'nu sözleşme uzatmadığı için yönetimin talebiyle oynatmadığı belirtilen Ismael, benzer bir durumu da Serdar Saatçı'da yaşatmıştı. Genç oyuncu sözleşme görüşmeleri yapılan süreçte hazırlık maçında sonradan oyuna girip temposuz oynadığı gerekçesiyle 11 dakika sonra çıkarılmıştı. Serdar'ın küfür ettiği ileri sürülürken Ismael tarafından kadro dışı bırakıldı. Serdar özür dilese de sözleşme uzatmadığı için affedilmezken sonrasında Braga'nın yolunu tuttu.

ERSİN KONUSUNDA GERİ ADIM

Ismael, 2 maç oynatmadığı Ersin için ise teknik karar yorumunda bulunmuştu. Bu açıklama kimseyi tatmin etmezken sözleşme uzatma görüşmelerinin tıkanması nedeniyle bu kararın yönetimin telkiniyle alındığı basına yansımıştı. Tepkilerin ardından Ersin yeniden 11'e dönse de kafasının takımda olmadığı net bir şekilde görüldü.

NECİP KORKUSUNDAN 2 DEĞİŞİKLİK YAPTI, ROSIER...

Yeni transfer Tayyip Talha'ya rağmen Başakşehir maçında da Necip Uysal'a şans veren Ismael'in bu hamlesi yenilgiyi getirmişti. Necip hatasının ardından hemen oyundan alınırken İstanbulspor maçında da görev yapmadı. Başkan Ahmet Nur Çebi, geçtiğimiz günlerde Necip'e destek verse de taraftarlardan yine tepkiler gelmişti.

Ancak Tayyip Talha'nın yaşadığı sakatlığın ardından yabancı sınırı nedeniyle herkes Necip'in girmesini bekliyordu. Tepkilerden çekinen Ismael ve ekibi bambaşka bir yol seçti. Tayyip Talha'nın yerine Welinton girerken Rosier de yerini Tayfur Bingöl'e bıraktı. Herkes de 2 değişiklik hakkının böyle harcanmasına şaştı kaldı.

D