A Spor Muhabiri Sercan Dikme, Galatasaray mağlubiyeti sonrası Beşiktaş'ta radikal kararlar alınabileceğini söyledi. Sercan Dikme şu ifadeleri kullandı: 

"Bazı futbolcuların kadro dışı kalmasını bekliyorum. Bazı futbolcular ile devre arasında yol ayrımı olursa şaşırmayacağım. Sergen Yalçın gitti futbolcular suçsuz. Önder Karaveli gitti futbolcular suçsuz. Valerien Ismael gitti futbolcular suçsuz. Artık o futbolcularda nasipini alacak.Şenol Güneş sol bek, sağ bek, stoper ve orta saha transferi istiyor. Duruma göre kanat oyuncusu istiyor. Redmond'ın performansından memnun değil. Masuaku, devre arasında Beşiktaş'tan ayrılırsa şaşırmam."

TARAFTARLAR AYNI GÖRÜŞTE DEĞİL

Sercan Dikme'nin bu sözleri özellikle Twitter'da gündem olsa da taraftarların büyük bir kısmı farklı düşünüyor. Siyah beyazlı futbolseverler transfer sürecine dikkat çekip başkan Ahmet Nur Çebi ile sportif direktör Ceyhun Kazancı'nın verdiği kararları sorguluyor. Taraftarlar asıl sorumlunun yönetim olduğunu ifade ediyor. 

GÜNEŞ KADROYU BEĞENMİŞTİ! 

Futbolculara yönelik artan eleştiri dozajına rağmen sadece 10 gün önce yaşananlar da tazeliğini koruyor. Şenol Güneş, Beşiktaş'a imza atmadan önce kadro için "Son yılların en iyi kadrosu. Mario Gomezli kadrodan bile daha iyi. Çok iyi işler yapacağız" ifadelerini kullanmıştı. Ancak Galatasaray maçı sonrası Güneş kadronun yetersizliğine vurgu yaparken, denyimli teknik adamın transfer isteği şimdiden dillendirilmeye başlandı.