Neredeyse pozisyonsuz geçen mücadeleye Beşiktaş'ın oyunun son anlarında kaçırdığı pozisyonlar damga vurdu.

Beşiktaş'ın özellikle maçın son 20 dakikasında oyuna hükmetmesinin ve Fenerbahçe kalesinde pozisyonlar bulmasının en önemli etkenlerinden biri de oyuncu değişiklikleriydi. Genel kanı Rachid Ghezzal'in oyuna girmesinden sonra Beşiktaş'ın oyuna ağırlığını koyduğu yönünde olsa da, Beşiktaş'ın son bölümdeki üstünlüğünde bir gizli kahraman daha vardı: Tayfur Bingöl!

Maçın 73. dakikasında Nathan Redmond'un yerine oyuna giren Tayfur Bingöl, sol kanatta görev almasına rağmen görev süresi içerisinde sahada basmadık yer bırakmadı. Kanatta bekine sıkça yardım ettiği görülen Tayfur, ayrıca içeri girerek orta sahaya da sık sık destek oldu.

Oyunun son anlarında iki kafa vuruşu şansı yakalayan Tayfur bu fırsatları gole çeviremese de, Beşiktaş hücumuna hareketlilik getiren isimlerden biri oldu. Yakaladığı fırsatlardan birinde topu Altay'a nişanlayan Tayfur Bingöl, Beşiktaş'ın derbide kaleyi bulan tek şutunun da sahibi oldu.

Alanyaspor'dan Beşiktaş'a transfer sürecinde siyah beyazlılara transfer olma konusundaki isteğiyle taraftarın gönlüne taht kuran Tayfur Bingöl tıpkı imza töreninde söz verdiği gibi terinin son damlasına kadar mücadele ederken, Beşiktaş formasıyla çıktığı ilk derbi maçta beğeni topladı.

Duhuliye.com