Futbol yorumcuları Fatih Doğan ve Fırat Günayer Rabona Youtube kanalında Beşiktaş'ın Giresunspor'la yaptığı hazırlık maçını değerlendirdi 

Fırat Günayer
Maç içerisinde bir pozisyonda Şenol hoca Tayyip Talha'ya kızdı. Ayağa kalktı, saha kenarına çıktı ve genç oyuncuya uyarıda bulundu. Çünkü Beşiktaş oyun oynarken Tayyip Talha oyunu izliyordu. Yerini kaybetmemişti aslında. Yerinde duruyordu. Rakibe yakındı. 
Burada bir sorun yok ama Şenol hoca ''Neden oyunun içinde değilsin? Neden dönen topu karşılamak için daha yaklaşmıyorsun?'' diye kızdı. Bu uyarının sonrasında daha hocaya biraz daha dikkat ettim. Hoca bu uyarıyı çok fazla oyuncuya yapıyor. 
Sonuç olarak, Beşiktaşlı oyuncularda bir bekleme ve hareketsizlik problemi var. Neden olduğunu, neden bu haldeler bilmiyorum ama oyuncular izliyor. Bir oyuncu topu alıp kafayı kaldırdığı zaman üç dört oyuncu bunu görmüyor. Yani yardıma gelen oyuncu sayısı az. Şenol hoca biraz bunun üzerine çalışma yaptırıyor. 


Fatih Doğan
Tespit Doğru, katılıyorum. Çünkü bu bir hastalık, bu Valerien Ismael'den kalan bir hastalık. Beşiktaş'ın Sergen Hoca'yla yaşamış olduğu, Şenol Güneş'le yaşamış olduğu genetik kodu oluştu. belediyenin Ismael oyunculara biraz daha savunmada kalıp uzun toplarla çıkılmasını  söylüyordu. Bunu istiyordu. Sadece baskı anlarında; mesela ilerde  santraforlara hücumculara ve onun arkasındaki orta sahaya 'Önde basın ve ikinci topu kapın' gibi ikinci bir taktiği vardı. 
Bu büyük takım refleksinin doğurduğu bir şey değil. Yani bu şekilde oynamak kondisyon olarak zordu. Defans oyuncuları bu noktada oyunu ikinci bölgede tutma anlamında yeteri kadar çıkmıyorlardı ve oyunun içinde olmuyorlardı. 
İşte Şenol Güneş'in farkı bu. Yani bizim Sergen Hoca'da da gördüğümüz, Şenol Hoca'da da daha öncesinde gördüğümüz konu bu. Beşiktaş orta savunma oyuncularının orta sahaya kadar gelip oyunu orada kurmasını istiyor. Ve bu noktada aslında Tayyip Talha çok kritik bir isim. Çünkü Tayyip Talha'nın hızı çok iyi. Orada kademeye girebilir, savunmada olabilir.