Beşiktaş devre arası transfer döneminde Omar Colley, Amir Hadziahmetovic, Vincent Aboubakar ve Onur Bulut gibi isimleri kadrosuna kattı. 

Son 2 sezonda yapılan takviyelerden istediği verimi alamayan siyah beyazlı ekipte bu 4 futbolcu kısa süre ideal kadrosunun vazgeçilmez isimleri oldu.

Omar Colley futboluyla güven verirken, gelecek sezon da stoperde 
Şenol Güneş'in ilk tercihlerinden biri olacak. 

Onur Bulut yerli olmasının yanı sıra ofansif katkısıyla Şenol Güneş'in oynatmak istediği oyuna uygun bir profil sergiliyor. Milli oyuncu, ilk maçından sonra Rosier'i kesip formayı kaptı. 

Vincent Aboubakar, Beşiktaş taraftarının ve teknik direktör Şenol Güneş'in çok istediği oyuncuların başında geliyordu. Özel antrenör eşliğinde çalışmalar yapan Aboubakar, bunun karşılığını aldı ve 4 maçta 4 gol attı. 

Transferler arasında en büyük soru işareti Amir Hadziahmetovic olsa da Boşnak futbolcu mücadeleci oyunuyla zorlu dönemde takıma ciddi katkı sağladı. Şenol Güneş'in son 4 maçta ilk 11'de oynattığı Amir, gelecek sezon orta saha için önemli alternatiflerden biri olacak. 

Bu isimlerin etkili performansı transfer başarısı gibi gözükse de Şenol Güneş'in bireysel performanslara dokunuşu bir kez daha etkisini gösteriyor. 

Duhuliye.com