Sürpriz beklemiyorum

Bu hafta Trabzon Beşiktaş maçı var. Trabzon dökülüyor, Beşiktaş beş maçtır kazanıyor. Önceki yıllarda izlediğimiz TrabzonBeşiktaş maçları tadından yenmezdi. Gol, mücadele, heyecan; her şey vardı. Bu hafta aynısı olur mu bilemem. Çok iyi giden bir takımla, çok kötü giden bir takımın maçından sürpriz bir sonuç çıkmasını beklemiyorum.

Yanlış başlangıç bir sezonu götürdü

Bazı yarışlar vardır, çıkışında geç kalırsan, rakiplerinden kısa sürede fark yersen, bu yarışın sonraki metrelerinde hangi atağı yaparsan yap, ne kadar hızlanırsan hızlan, öndeki rakibi ya da rakiplerini yakalaman zora girer, hatta mümkün olmayan noktaya gelir.

Beşiktaş’ın Süper Lig’in zirve yarışındaki durumu, başlangıçta geç kalan, rakiplerinden fark yiyen, sonraki ataklarına rağmen hedefi yakalaması zora giren atletlere benziyor.

Beşiktaş yarışın başında Valerien Ismael ile hatalı bir çıkış yaptı, toparlanamadı, o arada rakipleri Kara Kartal’a fark attı. Beşiktaş hocayı değiştirdi, Şenol Güneş’i yarışın içine soktu ama geride kalan süre için sanki, “atı alan Üsküdar’ı geçti”.

Şenol Güneş ile toparlanan, iyi oynamaya başlayan, galibiyetleri seriye bağlayan Beşiktaş’ın, buna rağmen 8 puan farkla en önde giden Galatasaray’dan önce ipi göğüslemesi sanki mümkün değil... Kayıp puan hesabına göre, önündeki Fenerbahçe’yi geçebilir ama, Galatasaray ile arayı kapatması için kalan mesafeler artık çok kısaldı.

Bazen bir yanlış başlangıç, büyük bir umudu, koca bir sezonu götürebiliyor. Beşiktaş’ın yaşadığı ve yaşattığı budur.

Ahmet Nur Çebi sonuna kadar haklı ama...

Beşiktaş Başkanı Ahmet Çebi, Gaziantep ve Hatay’la oynayacak takımlara hükmen galibiyet verilmesi ve oynanan maçların geçerli sayılmasına başından beri ve temelden karşı... Çebi diyor ki;

TFF Başkanı çekimser 5 kulübe baskı yaparak bu konuda kararını değiştirtti.

TFF kurulları bağımsız değil... Bu nedenle Tahkim’e gitmeyeceğiz.

Ahmet Çebi haklı mı? Sonuna kadar haklı... Buna rağmen Sayın Başkan unutmasın; bu ülke hakkını hukukunu alamayan insanlar ve kurumlarla dolu...

Şansal BÜYÜKA / Milliyet