Süper Lig’de bu sezon ilk mağlubiyetini geçen hafta Medipol Başakşehir karşısında alan Beşiktaş’ta gözler İstanbulspor maçına çevrildi. Teknik direktör Valerien Ismael, hem geçen haftaki kaybı telafi etmek hem de milli araya moralli girmek için hafta boyunca gecesini gündüzüne kattı.

Siyah-beyazlı çalıştırıcı özellikle hücum hattındaki oyucularla ayrıca ilgilendi. Başakşehir mücadelesinde girilen gol pozisyonlarının değerlendirilmemesinin üzerinde duran Valerien Ismael, takımla yaptığı son konuşmada bu konu üzerinde durdu.

Galip gelmeye yetecek kadar pozisyona girildiği fakat bunların bireysel hatalar yüzünden boşa gittiğini sözlerine ekleyen Fransız antrenörün, aynı hataların İstanbulspor maçında tekrarlanmaması için uygulamalı çalışmalar yaptığı ve sözlü uyarılarda da bulunduğu vurgulandı.

Redmond’a forma

Weghorst ve Muleka ikilisinin ligin ilk haftalarında olduğu gibi performans vermeleri için çaba harcayan Ismael, Josef de Souza’nın da takıma geri dönecek olmasıyla orta sahanın direncini güçlendirecek. Öte yandan transferin son günlerinde kadroya dahil edilen Redmond’un ilk 11’de Kevin N’Koudou’nun yerinde oynaması bekleniyor.

Tayyip Talha ilk 11’e

Süper Lig’de İstanbulspor’la karşılaşacak Beşiktaş’ta hazırlıklar tamamlandı. Valerien Ismael yönetimindeki antrenman ısınma ve koşu hareketleriyle başladı. Daha sonra pas ve şut çalışmalarına geçen siyah-beyazlılar taktik ağırlıklı çift kale maçla günü noktaladı. Öte yandan Valerien Ismael’in savunmada Tayyip Talha’yı ilk 11’de düşündüğü, Necip Uysal’ın kenara çekileceği aktarıldı.