Eleştirilerinde; konunun Mourinho olmadığını dile getiren Beşiktaşlı taraftarlar, Beşiktaş'ın gereksiz yere Mourinho gündeminin içine çekildiği ve geçen sezonki Tadic transferi gibi prestij kaybına uğradığı görüşünde birleşti.

Mourinho başarısızlığının faturasını ikinci başkan Hüseyin Yücel'e kesen Beşiktaş taraftarı, Yücel'i yoğun bir biçimde eleştirmeye başladı.

Hüseyin Yücel'in eleştiri aldığı konular yalnızca Mourinho ile sınırlı değil. Beşiktaş taraftarı; seçim öncesi sözü verilen basketbol salonu ve Euroleague katılımı konusunda somut gelişmelerin olmamasından şikayetçi. 

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, katıldığı bir televizyon programında ikinci başkan Hüseyin Yücel'in basketbola ayıracağı bütçeyi futbol şubesine kaydırmaya karar verdiğini açıklamıştı. Böylece taahhüt edilen basketbol yapılanması, bu sezon için ertelenmiş oldu. Ayrıca Hüseyin Yücel'in Beşiktaş yönetimine girmeden önce başkanı olduğu Bahçeşehir Koleji, Euroleague için katılım başvurusunda bulundu. Böylece Euroleague'ye katılım için yapılacağı söylenen Beşiktaş - Bahçeşehir birleşmesi de rafa kalktı. 

Ayrıca Yücel, yeni basketbol salonu yapmakla kalmayıp, Beşiktaş'ın şu an basketbol maçlarını oynadığı Akatlar Spor Salonu'nu da revize edip Beşiktaş'a yeni bir tesis olarak kazandırma sözü vermesine rağmen bununla ilgili somut adımlar da henüz atılamadı.

Basketbol ve tesislerle ilgili verilen sözlerin ertelenmesinin üzerine gelen Mourinho süreci, Hüseyin Yücel'i tartışmaların merkezine getirdi.

Oysa Hüseyin Yücel hakkındaki tartışmalar sadece yöneticiliğinde değil; daha kongreye hazırlık sürecinde başlamıştı.

Beşiktaş'ın olağanüstü kongre sürecinde Hüseyin Yücel'in; yakın çevresinin ve belli grupların da telkiniyle Emre Kocadağ'ın aday olup olmamakla ilgili kararını beklediği, Emre Kocadağ aday olmama kararı aldıktan sonra ise yönetim kurulu listesine girmek için ilk görüşmeyi Serdal Adalı ile yaptığı öğrenildi.

Bu görüşmede Adalı'nın Hüseyin Yücel'e desteği için teşekkür ettiği, kendisini listesinde düşünmediğini söylediği bilgisine ulaşıldı. 

Adalı'nın Hüseyin Yücel'i listesine almama sebebinin ise; Hüseyin Yücel'in maliyetinin tamamını karşılamak için söz verdiği Kagawa transferi gerçekleştikten sonra kulübe taahhüt ettiği maddi desteği vermemesi ve mülkiyeti Beşiktaş'a ait olan bir binayı sahibi olduğu Bahçeşehir Koleji için kiralayıp kira ödemesini yapmaması olduğu öğrenildi.

Adalı'nın veto ettiği Hüseyin Yücel'in bu gelişmeden sonra Hasan Arat'la bir araya geldiği ve orada kendisine yeni basketbol salonu, Akatlar Spor Salonu ve Euroleague ile ilgili projelerini anlatarak Arat'ın listesinde kendisine yer bulduğu öğrenildi.

Başkan Hasan Arat, Hüseyin Yücel'in ikinci başkan olarak yönetim kurulu listesinde yer alacağını, seçimden sadece 3 gün önce katıldığı bir televizyon programında açıklamıştı.

Duhuliye.com