Başarılı sinema sanatçısı Beşiktaşlı Zafer Algöz, Beşiktaş gündemini duhuliye.com için özel değerlendirdi.

Eyüp Yardımcı;
Zafer ağabeycim, Beşiktaş teknik direktör seçimini belirledi ve Giovanni van Bronckhorst ile anlaştı. Bu transfer hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Zafer Algöz;
Beşiktaş'ın teknik direktörden önce eldeki 12 oyuncudan kurtulması lazım. Elinden geldiği kadar limitlerini zorlayan Necip ve Salih yıllık 250 bin euroya oynarken kulübede oturan oyuna alındığında sadece yürüyen Aboubakar 3,5 milyon euro alıyor.Öncelikle böyle safralardan kurtulmamız lazım. Fenerbahce J.Mourınhoyu çok büyük rakamlarla transfer etti. Elbette Dünya çapında bir teknik direktör. Taraftarımızın da beklentisi J.Klopp gibi çok yüksek profilde biri gelsin noktasındaydı.

Yönetim daha düşük bütçeli bir teknik adam transfer ederek paramızı oyuncu transferine ayırdı. Bence doğru olanı yaptı. Çünkü FB ve GS ‘ın hazır oturmuş kadrosu var. Ama bizim yeni bir takım kurmamız gerekiyor. Roterdamlı dostlarım iyi bir karakter ve cesur bir hoca aldınız diyorlar… Feyenoorda oynattığı baskılı ve hızlı futbolu oynatırsa, istediği oyuncuları alıp iyi bir kadroyla ligde sürpriz yapar diyorlar… Ülkemizde Portekizli ve Hollandalı hocalar başarılı olamıyorlar diye bir istatistik var. Çünkü bizim ülkemizde ligi 2.bitirmek başarı olarak görülmüyor. Bence bu değişmez bir kural değil. Çünkü futbolu teknik direktörler değil oyuncular oynuyor. Beşiktaş her zaman mütevazı bir kadroyla yarışmacı ve savaşan oyuncularla çıktığı yolculuklarda şampiyon oluyor. (Bu sene hariç. Çünkü sadece rakiplerle değil, tff ve mhk ile de mücadele etmekle geçti koca yıl) Buna rağmen Türkiye kupasını söke söke aldık. Serdar Topraktepe’ye de tüm Beşiktaşlılar adına teşekkür ediyorum. Bu zorlu senede sorumluluk aldı ve görevini layıkıyla tamamladı.

Şimdi yeni hocamızla yeni bir başlangıc yapacağız.Başarmak için önce inanmak gerek.Yeni hocamıza ve takıma sonuna kadar destek vermemiz lazım. Futbol sadece duayla ya da parayla oynanan bir spor olsaydı; Suudi Arabistan Dünya şampiyonu olurdu.. PSG ise hep Avrupanın zirvesinde kimseye kupa bırakmazdı… Başarılar GİO…Beşiktaşımıza hoş geldin…