Siyah-beyazlılarda teknik direktör Şenol Güneş, takımın başında yer aldığı iki karşılaşmada da fiziksel durumdan ve savunma performansından memnun kalmadığını ifade etmişti. İlk olarak mevcut oyuncuların fiziksel kapasitesini artırmak ve kuvvetlendirmek isteyen Güneş, eldeki isimlerden en iyi verimi almaya çalışacak. Ara transfer dönemine kadar çareyi takım içinde arayacak olan başarılı teknik adam, ardından gelecek ve gidecekleri belirleme mesaisine hız verecek.

 

ANTALYA KAMPINDA NETLEŞTİRECEK
12 Ocak'ta başlayacak olan kış transfer dönemine kadar oynanacak 4 lig maçı ve kupada en iyi sonuçları almak isteyen Güneş'in, oyuncularla ilgili ayrılık ve takviye kararlarını Antalya kampında netleştireceği kaydedildi. 70 yaşındaki hocanın ilk izlenimleri ise sol bek ve stoper takviyelerine ihtiyaç olduğu yönünde. Kampın ardından yönetimle bir araya gelerek transferi masaya yatıracak olan Güneş'in, orta saha ve ön liberoya kreatif bir oyuncu isteyebileceği de konuşuluyor.


15 FUTBOLCU SAKATLANDI
BU sezon sakatlıklar ve hastalıklardan başını kaldıramayan siyah-beyazlılarda, 5 oyuncunun aynı anda takımdan ayrı kalacak olması can sıktı. Geride kalan bölümde sakatlık yaşayan oyuncu sayısı 15'e yükselirken, Ghezzal, Welinton ve Josef birden fazla bu sorunla karşı karşıya kaldı. Şenol Güneş de Dünya Kupası arasında Masuaku, Rosier, Josef ve Berkay'ın takıma dönmesini ümit ediyor.

Kaynak: Sabah