Dele Alli yaklaşık 4 yıldır uluslararası futbol oynamadı ve kısa bir süre önce Beşiktaş'ta kiralık geçirdiği dönemden sakatlığı nedeniyle tedavi için Everton'a döndü.

Simon Jordaneski Tottenham yıldızının kariyeri kötüye gittikten sonra, Dele Alli'nin "herkesin zamanını boşa harcadığına" inanıyor .

Salı günü 27 yaşına giren Alli, bir zamanlar Avrupa'nın en parlak adaylarından biri olarak görülüyordu. Ofansif orta saha oyuncusu, 19 yaşında İngiltere'nin üst düzey takımında şans buldu ve Profesyonel Futbolcular Derneği tarafından iki kez Yılın Genç Oyuncusu seçildi.

Yine de Alli, son yıllarda formu için mücadele etti. Ocak 2022 de Everton'a ücretsiz transferle katıldı ve geçen yaz Beşiktaş'a kiralık olarak gönderildi . Daha sonra İngiltere'ye döndü ve yaklaşık iki aydır oynamıyor.

Alli, pazartesi günü ağzında bir balonla, gülme gazı bidonlarıyla çevrili görüntüyle  manşetlere çıktı . Dele Alli, konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

talkSPORT radyo yorumcusu ve  eski Crystal Palace sahibi , Alli'yi tartışılmaz yeteneğinden en iyi şekilde yararlanamadığı için eleştirdi. Jordan, talksport'a yaptığı açıklamada "Dele Alli iki ya da üç yıldır herkesin zamanını boşa harcadı" dedi .

 ''O kendisinin bir gölgesi ve bu yolu o seçti. Menajeri tarafından gülen, kıkırdayan bir aptalın söylediği 'Ya Hep Ya Hiç' gibi belgesellerin ötesinde bu yolu seçti. " Simon, Dele Alli'yi ''tam bir gerizekalı'' olarak nitelendirdi.

Alli, 15 maçta sadece 3 gol attığı Beşiktaş'a kiralanmadan önce Everton'da kendine yer  bulamadı. Orta saha oyuncusunun sezon bitmeden kadroya tekrar katılması beklenmezken, Everton'ın sözleşmesini feshetmeyi düşündüğü bildiriliyor.

Şu anda Alli'nin geleceği ile ilgili durum belli değil. Jordan, Dele Alli'yi çok geç olmadan, durumunun ciddiyetini fark etmeye çağırdı, ancak Alli'nin bunu dikkate alacağından şüphe ediyor.

Jordan, "Gerçek bir ücret söz konusu olmadığı için Everton'a büyük bir düşüşle  gelen birini görüyorsunuz. Onun değeri buydu ... "

Tom Darbe/MİRROR UK