Ali Ece'nin açıklamaları şu şekilde:

İstanbulspor Hakan Yakın'ı getirmiş, getirmeseydi bu maçı izletmeseydi Hakan Yakın'ın görevi kabul etme ihtimali daha fazla olurdu.

Burak Yılmaz yönetimindeki Beşiktaş'ı bulamadım. İlk beş dakika bütün olayın özeti. Taraftar sırtını döndü, sustu sonra Aboubakar mükemmel bir gol attı. Aboubakar'ın hakkını verdi taraftar. Maç öncesi de sadece Aboubakar'ı tribüne çağırdı taraftar.

Taraftarın kızgınlığı futbolculara da dönüyor. Gol sonrasında Trabzon'a başkan olsana tezahüratı yapıldı sayın başkan Ahmet Nur Çebi'ye yani eğer hala Ahmet Nur Çebi'nin çevresinden alınan haberlerde söylenen kongrede yeniden aday olma ihtimali var. 

Allah aşkına aday olma diye en kibar şekilde tezahürat yapıldı.

Bugünkü tablo orantısız bir kadro, geometrisi bozuk bir takım. Bunu kimileri Şenol Güneş ile açıklıyordu yine aynı zaten Şenol Güneş'in yardımcısı Burak Yılmaz maçtan önce söyledi Şenol Güneş olmasa ben bu şansı bulamazdım. Sahada bir iki oyuncu farklıydı ama oyun farklı değildi.  Beşiktaş çok zorlanarak yendi İstanbulspor'u. Zaten İstanbulspor'unda pozisyon bulacak hali yoktu. Çok zor işleri...

Beşiktaş'ta yeni gelecek yönetiminde işi çok zor.  Çğnkü artık mesela Hasan Arat, Özyeğinin desteğini almış Haan Arat düzgün biridir, çok iyi Beşiktaşlıdır. Süleyman Seba ile çalışmıştır. Tıpkı Burak Elmas'ın Faruk Süren ile çalıştığı gibi ama arada futbol çok değişti. Artık çok iyi insan olmak ki Ahmet Nur Çebi yönetiminde de çok iyi insanlar yer alıyor, yetmiyor işte futboldan ve futbolcudan anlamak gerekiyor günümüz futbolundavakit nakittir. Parayı zamanında çok akılcı harcamak gerekiyor. Menajer önerdi aldık, boştaki futbolcuya baktık aldık, sakatlığı var ama sakatlanmazsa süper olacak böyle kadro kurulmaz. 

Sergen Yalçın şampiyonluğunda Ahmet Nur Çebi yönetiminde başkana itiraz edebilen kişiler vardı ve onu ikna eden kişiler vardı mesela Sergen Yalçın gelişinde Mesut Urgancılar Sergen Yalçın olması gerekiyor diye söyleyendir. Onun dışında zten aynı isimler Fikret Orman yönetiminde de itiraz edip, ikna edebiliyordu Fikret Orman'ı bunlardan biri de Ahmet Nur Çebi idi. Ahmet Nur Çebi Fikret Orman'ın son yıllarında eleştirdiği her şeyi kendi yaptı.