Cüneyt Kaşeler yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

"İki takım için de test maçı olacak. Başakşehir erken açtı sezonu, Avrupa’da da başarılı gidiyor, Süper Lig’de de gol yemediler ama ben bunu çok büyük ölçü olarak almıyorum. Gol yememeleri onların savunmasından değil birazda ligimiz ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Başakşehir’in çok iyi transferleri var. Philippe Keny, Bertrand Traore gibi ve bu hızlı adamlar Beşiktaş’ın savunmasına sıkıntı yaratabilir."

"BEŞİKTAŞ NASIL BAŞLAYACAK MERAK EDİYORUM"

Beşiktaş çok rahat gol atıyor, golde yiyor, gol pozisyonu da veriyor. Özellikle kendi seyircisi önünde tempolu oynayacaktır. Aslında benim merak ettiğim şeylerden biride Beşiktaş’ın o imzası olan ön alan baskısıyla mı başlayacak Başakşehir'e karşı, çünkü o ön alan baskısını Başakşehir çok rahat aşıp geride boşluklar yakalayabilir. Beşiktaş acaba bugünlüğüne kendi taktiğini değişip adapte olacak mı Başakşehir’e karşı, bunu merak ediyorum ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim, ilk golü atan avantajlı hale gelecektir çünkü diğeri de mutlaka gol atmak için üzerine geleceğinden dolayı geriye düşen açıklar verecektir. Özellikle Traore ile Masuaku eşleşmesi enteresan olacak diye düşünüyorum. Diğer tarafta Başakşehir hep rotasyonlu oynuyor, hangi kadroyla çıkacak görmemiz lazım ama çok keyifli ve gollü bir maç bekliyorum."

"WEGHORST VE MULEKA GOLLER BULACAKTIR"

"Bugün Beşiktaş takımında kim öne çıkar? Bugün kalede Emre’nin oynayacağı söyleniyor. Emre’nin performansı önemli olacak önünde Saiss’in, Necip’in, Masuaku ve Rosier’in, Rosier’in son maçta gollerde hatası vardı. Bunların performansı önemli olacak elbette hücumda Weghorst ve çevresindekilerin bulacağı skorlar, bu akşam Weghorst ve Muleka’nın goller bulacağını düşünüyorum."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ