Nihat Kahveci, şunları söyledi:

Beşiktaş dörtlü oynadığında da gol yiyor, olay o değil. Elinde çok iyi oyuncular olur, o sistemi oynayabilecek doğru bir şey yaptı bence. Esneklik iyidir teknik direktörlerde. Valerien’i de o konuda tebrik ettik, esneklik gösterdi oyuncu yapısına göre 4’lüye döndü evet 3’lüde de yersin, 4’lüde de yersin, kötü oynarsın, bireysel hata yaparsın yersin.

Öncelikle Ceyhun Kazancı'yı tebrik ediyorum. Çıktı net bir şekilde kamuoyunda bir Ersin olayı var, 'Kontrat uzatıyor mu uzatmıyor mu, o yüzden mi kesiliyor' sorularına çıktı, net bir şekilde konuştu. Katılırlar katılmazlar, biz de katılırız katılmayız ama netlik güzeldir. En yetkili ağızdan duyduk Ersin olayını. Bir cümle var yani enteresan bir cümle, 'Ersin kontratı bitip gidecek bir oyuncu değil' dedi. Şimdi bu nereye çekersen çekilebilir. Ersin camianın evladı, kulüp bir şey verir, burada üç tane kupa aldı üçünde de iyi oynadı, katkıları oldu. Tabii ki hatalar oldu. Sergen hocaya da helal olsun 'Ben Ersin'le oynayacağım' dedi. Oynattı güvendi. Ersin de ister istemez yeni bir sözleşme de isteyecek. Kulüp de bir şey sunacak, orta yol bulunup anlaşılabilir ama bu bana "Ersin imzala da şu işler bitsin" gibi geldi. Kontratı bitip gidecek, bedava gitmemesi için o yüzden senin sözleşme yapman lazım, Ersin’in de mutlu olması lazım. Ersin, menejerin kim bilmiyorum ama sen oraları onlara bırak, sen sahanın içine konsantre ol. Sen sahada iyi olursan o masada oturup alma isteğin güçlenir, güçlü olursun. O yüzden futbol futboluna konsantre ol. Ersin’in 180 bin TL aldığını duydum. Şok oldum, çok az ama bunlar sahanın içindeki performans için mazeret değil. Güçlü olmak istiyorsan sahada iyi olacaksın.

Derbi maçında Beşiktaş bildik oyununu taraftar desteğiyle tabi ki deneyecek. Oyun Fenerbahçe’ye geçecek, Beşiktaş’a geçecek ama Beşiktaş’tan başlangıç hep iyi ya çünkü Beşiktaş kontrollü oyun oynamayı, skor tutmayı bilmeyen bir takım ve yakışmıyor Beşiktaş’ın oyuncu kadrosuna da. Bak 2-1 öndeyiz, nasıl olsa yeneriz bir frikik İstanbulspor maçı berabere kaldın. Beşiktaş önde basacak, birinci viteste oynamayacak, üç, dört, beş vitesi yükseltecek ancak öyle Beşiktaş galip geliyor, öyle keyif verdi, bugüne kadarki kazanmış olduğu maçlarda.

Beşiktaş ve Fenerbahçe savunması arasında farklar var. Fenerbahçe direkt çıkıyor, Beşiktaş’ta ise Saiss faktörü olduğu için daha böyle yerden hatlar arası Masuaku ile çıkıyor. Beşiktaş’ın o yüzden Fenerbahçe’ye doğrudan baskı kurması daha zor olabilir çünkü Szalai uzun atıyor. Ama iki takım da baskı kuruyor. Fenerbahçe de baskı kuracak, deplasman demeyecek ama bastığında mesela bir Kayseri maçı orta sahaya kadar çıktı, Alanya maçı orta sahaya kadar çıktı, pozisyon da verecek tempolu yakalarsa oradan kaleye gidecek. Baskının yerini, metresini öyle bir ayarlamaları lazım ki! Defans nereye kadar çıkacak? Çok detay var maçın içinde, iki teknik direktör de çok çalışacak…

Duhuliye.com