Emek Ege'nin açıklamaları şu şekilde:

Beşiktaş'ın bundan sonra lige tutunması her ne kadar Burak Yılmaz Galatasaray maçından sonra "bz 8 puanlardan, 9 puanlardan döndük, lige havlu attığı" tabirini kabul etmiyorum dese de görünen köy kılavuz istemiyor.

Nasıl görünüyor köy? yönetim konusunda ciddi bir  problem var, şu anda Beşiktaş'ta bir belirsizlik var, aralık ayında olağanüstü kongre var.

Transferler ve onların takıma katkısı konusunda ciddi bir problem var, Beşiktaş verim alamıyor. Beşiktaş'ı oynadığı futbol tamamen Aboubakar üzerine kurulu ve Aboubakar gol atarsa atabiliyor şeklinde genel itibariyle kurtarıcı Aboubakar ve aslında yine Burak Yılmaz'ın basın toplantısında 1 dakika 52 saniye içinde tam 11 kere kaos kelimesini kullanmış. Başta Beşiktaş'ta kaos var dedi ama bu kaos Ümraniye'ye yansımıyor dedi. Bugünkü futbolda bunun göstergesidir dedi ama bir şey yok diye iddia ederken sürekli o tabiri kullanırsanız belki Ümraniye'ye sirayet etmemiş olabilir ama bece henüz sirayet etmedi,.kulüpte yönetim krizi bu boyutlara ulaştıktan sonra yönetim krizi tribünlerde bu kadar yankılandıktan sonra belki derbş maçı öncesi takım konsolide olmuş olabilir, bir duygu birliği yakalamış olabilir ama bir kaostan geçiyorasanız ve Burak Yılmaz bunu söylüyorsa, zamanla teknik direktör belirsizliği içerisinde de bu kaos malesef sahaya yansıma ihtimali çok yüksek.

Bodo maçından sonra Gaziantep maçı önemli eşiklerden ikincisi olacaktır. Gaziantep maçında da sadece skoru almak da yeterli değil bence Gaziantep maçında Beşiktaş'ın skorla birlikte ileriye doğru bir adım yaptığını, Beşiktaş'ın Beşiktaş gibi oynaması lazım Ümraniye'ye sirayet etmemiş kaosun takımdan biraz daha uzak durması için...