Beşiktaş'ın efsane ismi Rıza Çalımbay, sonuna kadar hak ederek oturduğu koltukta ilk maçından zaferle ayrılmayı başardı. Rıza hoca; yönetimin seçim kararı aldığı, takımın mental olarak çöktüğü ve taraftarın ise moral olarak dibi gördüğü dönemde, üzerine doğru çok sert gelen topu, usta işi bir hareketle göğsünde yumuşattı, ardından birçok önemli eksiğe rağmen Başakşehir'i devirdi.

Son 2 aylık süreçte oldukça gergin günler geçiren camiaya, sadece 3 günde adeta nefes aldıran Çalımbay, güvenli liman olduğunu gösterdi. Başkan adaylarının planlamaları başka türlü olsa da takım, Rıza Çalımbay yönetiminde başarılı olduğu sürece, kimse Atom Karınca'nın koltuğuna dokunamaz. Görünürde birkaç maçlığına gelen Rıza hoca, devreyi de görür, sezon sonunu da...

Ghezzal bavulunu hazırlamalı

Siyah-Beyazlı takımda son dönemde hep negatif şeyleri konuştuk. Bu süreçte istikrarlı bir şekilde form grafiği yukarıya doğru giden bir isim var: Ante Rebic... Milan'dan büyük beklentiyle transfer edilen Rebic, Beşiktaş'taki kariyerine parıltılı bir başlangıç yapamasa da son 3 mücadelede 3 gol pası vererek vites artırmayı başardı. Dün Jackson Muleka'ya yaptığı akıl dolu asistle alkış toplayan Rebic, teknik direktör Rıza Çalımbay'la beraber yükselişe devam etmeye çalışacak.

Santrforda olmayı kanatta görev almaktan daha çok seven Muleka da üzerine düşeni yapıp 3 puanı getiren golü atarak Rıza hocanın beğenisini kazandı. Başakşehir karşısında 41. dakikada oyuna dahil olup ikinci yarıya çıkamayan Rachid Ghezzal, günün hayal kırıklığı oldu. Sakatlıklar peşini bırakmayan Ghezzal'a sezon sonunda güzel bir veda yapılmalı.

Zaynutdinov kararı kötü niyetli...

Dünkü mücadelede 90 dakikadan daha çok konuşulan olay, Bakhtiyor Zaynutdinov'un, Başakşehir'li Jerome Opoku'nun dirsek darbesiyle yerde kalarak adeta yüzünün dağılması oldu! Hakem Arda Kardeşler'den yardımcılarına; VAR'ından AVAR'ına, kimse haklının yanında yer almadı, adalet yerini bulmadı. Sarı kartı bulunan Opoku, oyundan atılmadığı gibi bir de faul atışı Başakşehir'e verildi. Her şey bu kadar netken, verilen bu skandal kararın bir hakem yorumu hatası olarak adlandırılmasına katılmıyorum. Net şekilde kötü bir niyet görüyorum.

Yeni gelecek yönetimin, bu tip konularla en yüksek perdeden mücadele edeceğine ve artık sallanan parmakların değil, masaya vurulan yumrukların gündem olacağına inanıyorum.

Gökmen ÖZCAN / Fanatik