Hayri Ülgen'in açıklamaları şöyle:

"ALANYA MAÇI BİZE NE OLABİLECEĞİNİ GÖSTERMİŞTİ"

"Beşiktaş sezon başından bu yana gerçekten bir şeyler yapmanın peşinde olan İsmael Hoca'yla beraber iyiye doğru gidiyor. Ancak kimsenin de aklına gelmeyecek bir futbol düşüncesi hakim oldu O da ne? Beşiktaş maça fırtına gibi başlıyor, arka arkaya muhteşem goller atıyor. Ama maçın ikinci yarısından sonra da düşen Beşiktaş var.

Bu neden? Bu psikolojik mi, kondisyon mu. Bunun neden olduğunu kısa sürede İsmael Hoca muhakkak çözmeli. Çünkü futbolda iyi başlamak değil, iyi başladıktan sonra sonucu da getirmek lazım.

Her zaman papaz pilav yemez. Mesele Sivas da son dakikalarda baskılı oynamaya başladı. Alanya maçına baktığımız zaman bize neler olduğunu gösterdi. Demek ki futbolda 3-0 dahi olsan karşıdaki takım ne olursa olsun eğer önlemini almazsan, tedbirini almazsan ve sistemini kullanamazsan sıkıntı yaşarsın. Bunu biz Alanya'da gördük. İlk yarılarda fırtına gibi, kartal gibi uçan bir Beşiktaş. Ama ikinci yarıda meltem rüzgarı gibi duran bir Beşiktaş. Bunun hemen çözümünü bulmak lazım."

"KOLEJ HAVASI YAKALANDI"

Beşiktaş yaptığı transferlere bakıyorum. Bir arkadaşlık havasına girdiler. Kolej havası oluştu. Ismael hoca bir an önce bu düşüşün çözümünü bulursa Beşiktaş ligin en iddialı şampiyonluk adaylarından biri olarak kalacaktır. Bu kadroyla Beşiktaş ileriye doğru koşuyor.

70'ten sonra ne olacak onu da bulmak lazım. Bu noktada 3-0 olsa da takımın ikinci yarıya bu rehavetle başlamaması, skoru koruma yoluna gitmemesi gerekiyor. İlk yarı 3-0 olsa da Ismael, ikinci yarıya da 0-0 gibi başlamaları gerektiğini söylemeli. Bu rahatlık başka maçlarda sıkıntı oluşturabilir."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ