Maç başladı ve fark ortaya çıktı; sahada duruş! Beşiktaş’ın sahadaki yerleşimi ve alan kullanımıyla PAOK’un ki ilk devre gece gündüz gibiydi. 

İlk 30 dakikada savunma hücum dengesizliği, oyuncu bazında görece daha iyi oyunculardan kurulu Beşiktaş’ı PAOK’un hayli gerisinde gösterdi. Rakip yeteneğinden öte sadece sahayı doğru kullanarak Beşiktaş’ın eksiklerini avantaja çevirip farkı yakaladı. Durum, ne bek olmayan Lens’in yer tutamayışı ne de N’Sakala, Welinton ya da Vida’nın yapamadıklarıyla açıklanabilir. Durum düpedüz ‘’oyun bilgisi’’, ‘’yerleşim’’, ‘’tekrar eksiği’’ ve ‘’oyun analizi’nin sonucuydu. 

İlk devre oyunuyla sürklase olabilecek Beşiktaş ikinci yarı oyunu eline aldı. Bunda, PAOK’un temkinli oyununun yanı sıra Oğuzhan Özyakup’un oyun bilgisi ve becerisinin etkisi büyüktü ancak golü bulamadılar. Eğer bir gol daha bulsalar maçı dengeye getirmeleri işten bile değildi. Kısaca, olmadı…

Gecenin sorusu
Kısa ve net…‘’Beşiktaş neden hazırlık maçı yapmadı?’’ Yani bir iki antrenman süresinde hazırlık maçı yapmamanın gerekçesi nedir?

Maçın starı
30 Ocak 2002 doğumlu (18 yaş), sağ ayak kullanan ilk devre 2 gol bir asist yapan Christos Tzolis. Sanırım daha fazlasına gerek yok!..

Maçın olayı
Maç önü yazılan onca ‘’Kazanırız/ kazanabiliriz’’ içerikli yazının iyi niyetle yazıldığı kuşkusuz. Ancak konu futbol, özne bizim takımlar olunca temkinli ve gerçekçi olmakta sonsuz yarar var.

Kısa mesaj
Beşiktaş’ın çok yolu var, ama çok…Bu oyun öyle kısa erimde geliştirilir gibi görünmüyor.