Sosyal medyadaki şu linç girişimine  son verilmeli. 
Başkan ,yönetici,oyuncular hata yapabilirler.
Hatasız kul olmaz,önemli olan yapılan hatalardan ders çıkarmak.Yakıp yıkmak işin en kolay tarafı. 

Çok erken havaya girmemek lazım. Geçen sene Batshuayi'yi, Teixeira, Pjanic transferleri  kağıt üzerinde iyi duruyordu ama tutmadı.
Bu sene  iyi bir kadro kuruldu,yalnız rakiplerin kadroları da kötü değil.
Weghorst, Muleka ve Cenk Tosun  ile gol yollarında sıkıntı yaşanmayacak .Her maç yediğinden fazla da atamayabilirsin.Onun için üçlü savunma çok önemli.Bunun yanında daha evvel dörtlü savunma için alınan Umut ve Rosıer bu sistemde başarılı olabilir mi,onu da izleyip göreceğiz.

Belli ki bu iki mevkiye  oyuncu alınmayacak. Orta sahada sorun yok. Gedson Josef,Atıba,Emirhan,Salih,Kartal Kayra bu mevki için  yeterli.Farklı bir görev üstlenecek olan Ghezzal'ın sırıtmayacağını düşünüyorum.
Serdar Saatci, Ersin, Rıdvan yeni sözleşmeye imza atmıyorlar ise duygusal davranmanın bir anlamı yok. Kulübün bedelsiz oyuncu  kaybetme lüksü yok.Bir sene sonra boşa çıkıp ,bugüne kadar bedelsiz kaybettiğimiz oyuncular gibi olmasın.   

Sözleşme uzatmayan her oyuncu için  yönetim bunu uygulaması gerekir. Bedelsiz oyuncu kaybetmemek lazım. 
Beşiktaş  bu dar boğazdan ancak  üreterek ve satarak çıkar.Yönetim şimdiye kadar yaptığı transferler kağıt üzerinde çok isabetli ama geçen sene de kağıt üzerinde iyi görünen kadro sahada isteneni veremedi.

İnanmak başarmanın yarısıdır, 20 binin üstünde kombine alan taraftar kitlesi ile şampiyonluk inanın çok  zor değil.