Gazeteci Atıf Keçeci'nin yazısı:

Yıllardır Beşiktaş camiası yanı sıra kamu da spekülasyonlara neden olan “paralar nerede” sloganlarıyla etrafın  gaza getirildiği Ernst Yong ve KPMG denetim şirketleri raporları sonuçlandı. Beşiktaş Başkanı son Divan kurulu toplantısında 8 dava açıldığı 4 ü içinde çalışma yapıldığını açıklamıştı ama ilk dilekçenin 12 Mayıs 2022 de yani üç gün önce verildiği anlaşılmıştır. Düşünülen davalıların sanki hasım olarak görülen kişilere öncelik  tanınacak olması şeklindedir..

Başkan Çebi yarın  yapmayı planladığı basın toplantısında bu konu da bilgi vereceği muhakkaktır ana gayenin bu olduğu muhakkaktır . Bu açılan ve gelecektekilerin muhatabı olan yönetim kurullarının  sorumlu üyeleri başta başkan , 2.ci başkan ,G.sekreter ve mali işler sorumluları ve konusu itibarıyla imza kullanmış olanlardır. Bu noktada Hukuki ve etik değerler açısından bir çıkmaz bulunmaktadır. Mevcut davaları açan yönetim kurulu başkanı ve  g.sekreter o yönetimlerin içerisinde bulunan isimler.

Başkan Çebi tüm geçmiş dönemlerde 2.nci başkan , icra kurulu başkanı ve de  çoklukla stat inşaatı başta olmak üzere ihale komisyonu başkanı olarak  kararlarda iştirak ve imzası olan  bir yetkili. ( icra kurulu kararları imza altına alınmamaktaydı). Şimdi davayı açan yönetim kurulu başkanı ve g. Sekreteri alınan genel kurul , icra kurulu  ve tüm anlaşmalarda sorumluluk taşımış yetkili yönetim kurulu üyeleri  hem davacı hem davalı durumunda. Örneklersek özel denetleme işinin yaptırılması kararlarında , IMG , Aktif reklam  gibi  ödemeleri ve şekliyle sıkıntı yaratmış konular. Mesela İcra kurulunda Genel kurula getirme kararı alınıp onaylattırılan Kocaeli Birlik Spor ,un satın alınması ile ilgili sözleşme ve sonrasında  1.300.000. Tl ödenmesi konularında kendileri ile birlikte Metin Albayrak’ın taşıdığı sorumluklar gibi birçok konuda muhataplar. Başka bir duyduğumuz  enteresan durumda Fulya otopark kiralamasında eleştirilen anlaşmanın karşı tarafı yani kiralayan firma ile yeniden sözleşme yapılmasıdır . 

Hukuk hem iddia  hem de karar makamında aynı kişilerin bulunmasına cevaz vermez. Nasıl ki Atıf Keçeci’yi A. Nur Çebi resen 3. Defa Disiplin Kurulu,na sevk ederken karar toplantısında bulunmadığını tevsik eder mahiyette hukuken  doğru olanı yapıp imza kullanmamışsa bu durumda da başkanlık ve g.sekreterlik koltuklarında en azından etik yönüyle bulunmamaları gerekir . Aksi halde verilecek kararlar  vicdanen kadük kalır.Beklenen yarın ki basın toplantısının ana konusunu  teşkil edeceğini düşündüğüm  camiaya “ mahkemeye taşıdık, sözümüzü yerine getirdik “  demek ve de açılmış davalar hakkında  bilgi verilmesidir. Toplantının finalinde öncelikle Beşiktaş,lılık değerlerine sahip sevenlerin yapması arzu edilen hukuken de zaruret olarak değerlendirilen dava süresince  davacı statüsünde bulunmamaları uygun ve yakışan olacaktır. 

Bu konuda ki Hukuki vecibelerin ne olduğu işin bilenlerince değerlendirilmesi ve kulüp menfaatlerinin ve hukuka bağımlığının ve uyumun zedelenmemesi  yönünde tavsiyelerde ve girişimlerde bulunmalarıdır.

“Yarın ola hayrola diyerek” gelişmeleri izleyip kulübümüzün manevi değerlerine ne kadar önem verildiğini görerek camianın bekası açısından bilhassa 29 Mayıs,ta seçimli genel kurulda oyların geleceği teminat altına alacağına inanılan katışıksız Beşiktaş,lılara kullanılması  beklenilmektedir..