Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mehtap Ferah, sponsorlukların, kulüpler için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Futbolun endüstrileşmesiyle birlikte gelirler, medya gelirleri, sponsorluk gelirleri olarak arttı. Kulüplerin giderleri çok fazla olduğu için bu gelirler önemli. Futbol geniş kitlelere hitap ediyor ve başarı odaklı bir sistem kurulmasını gerektiriyor. Sporculara ve altyapıya yatırım yapmak gerekiyor." dedi.

Siyah-beyazlı kulübün 11 amatör branşa sahip olduğunu ve yeni spor yasasıyla futbol branşı dışında diğer amatör şubelere yatırım yapılamadığını aktaran Ferah, "Biz de ilk kez bu sene kendi ekosistemimiz yaratıp, giderlerimizi karşıladık. Bu amatör sporlar için çok önemli. Ne kadar gider karşılarsan ona göre başarılı oluyorsun." diye konuştu.

Gelir paylaşımı ve eşya piyangosuyla ilgili görüşlerini aktaran Ferah, "Taraftarlarımızdan çok güzel dönüşler aldık. Kulüpleri, markaları ve taraftarları iş birliklerine ne kadar çok katarsak o kadar iyi ekosistem yaratmış oluruz. Bu kulübü desteklemiş oluyorlar maddi ve manevi olarak. Bu markalar için de iyi bir ivme kazanması anlamında çok önemli. Eşya piyangoları yapıldığında her taraf mutlu oluyor." değerlendirmesinde bulundu.

Uluslararası markaların Türkiye pazarına girmesiyle Avrupa'daki kulüplerle yarışır duruma geldiklerini öne süren Ferah, "Beşiktaş olarak statta isim sponsorluğunda Avrupa'nın ilk 5 ülkesinden birisiyiz. Değerli futbolcuların Türkiye'ye gelmesiyle beraber, Türkiye artık uluslararası firmaların da dikkatini çekiyor. Konumu ve Avrupa-Asya arasında köprü olduğu için yabancı firmaların ilgisini çekiyor. Bunu daha da arttırmamız gerekiyor. Böylece destek de artacaktır. Şu an artık eskisi gibi değiliz, uluslararası takımlarla yarışacak düzeydeyiz." ifadelerini kullandı.