07.07.2020, 13:00 2546

Necip'in çıkması yanlış karardı!

Beşiktaş 45 dakika boyunca oyunu sürekli domine etti. Karşı alanı geniş kullanıp çeşitli ofansif varyasyonları denediler. Adrese teslim ortalarda bomboş pozisyonda topla buluşan Diaby, Vida, Atiba ve Burak, Lung'u geçemediler. Sergen Yalçın'ın genel oyun stratejisi üretken ofansif anlayış. Bu maçta orta sahada Elneny ve Atiba da sürekli depar kulvarlarını çok zorladılar. Bir devre için rekor sayıda pozisyon bulundu, buna karşılık da riskli anlayışta hiç geniş alanda yakalanmadılar. Bunun da en önemli nedeni Necip'in çabukluğu ve alışılmış kesici özelliğiydi.


Devre arasında televizyon yorumlarına baktım, tam tahmin ettiğim analizleri dinledim. Ortak görüş, Necip'in çıkarılmasıydı. İkinci devre başladı ve hiç Kayseri rakip kaleye gelemezken Rıdvan'ın kişisel hatasıyla Beşiktaş skor dezavantajına düştü. Sonra beklenen Sergen Yalçın değişiklikleri geldi. Tabii ki bunların en başında da Necip'in oyundan alınışı vardı. Atiba ve Elneny'yi hücum ağırlıklı oynatırken, senin kontralar için sigortan olan Necip hiç oyundan alınır mı?


Bu değişikliklerden sonra hiç gelemeyen Kayseri, iki net ikinci gol fırsatını değerlendiremedi. Sonra da Beşiktaş beraberliği sağladı. Buna rağmen Kayseri bir kaçırdı, iki gol daha bulup maçı kazanmayı başardı. Hem de dar ve kapasitesi sınırlı kadrosunun en önemli oyuncusu Mensah'tan da mahrum olmasına rağmen... Sahanın yıldızları kaleci Lung ve her geçen gün üstüne katan Hasan Hüseyin'di. Ne yazık ki VAR uygulamasını beceremiyoruz. Diaby'nin ikinci yarı başındaki hareketi çok açık, net bir kırmızıydı. Ama VAR'dan bir müdahale gelmedi. Sonra da Burak'ın bir bayrak sonrası yardımcı hakemin burnunun dibine kadar gelip azarlamasına Arda Kardeşler'den ses çıkmamasını çok yadırgadım ve üzüldüm.

Yorumlar (51)
Rumuz:
Misafir-8022226 2 yıl önce
Necip, aldığı topu yanındakine pas atmaktan ibarettir. Ne boşa kaçar, ne adam geçer, ne de şut atar. Bu takımda, ne yetenekli gençler harcandı nedense o hep kaldı.
Cenk 2 yıl önce
haha, abi adam hic degismemis. maclarda yorumcuykende ayni dili kullanirdi. zaten olmus ve olmakta olan seyi cumleye dokerdi. millette bu adami yorum yapiyor zannederdi :))) halen ayni, ne anlatmis bu yazida?
Misafir-6377375 2 yıl önce
Şu cehalete bak ya. Necip, 500 maçtır takımın içine etmiş torpillinin teki. Türk futbol tarihinde böyle bir yerli facia yoktur. Rakip yanından geçip gidiyor. Çıkartılması normal. Takımdan ne zaman kovulacak?
Misafir-6820917 2 yıl önce
Valla Elneny Diaby direk cıkması lazımdı. Saha ıcınde macı ızledı resmen en son bunu fener derbısınde yapmıstı. Lens'ın cıkması buyuk hata. Sergen Yalçın bu sekılde oyunu ıyı analız edemez ıse bu hataları ıle cok mac kaybettırır. Gelecek sezon Oğuzhan inadından yanacak aha buraya yazıyorum
alialu 2 yıl önce
ben bu maçı sergene yazarım bu zamana kadar Nkoudu ve Boateng in ne faydasını gördün de oyuna alıyorsun. Caner tecrübesiz Rıdvanın yaptığının yarısını yapamıyor üç değişiklik de gereksizdi hatalıydı
Misafir-9788242 2 yıl önce
necipin potansiyeli bellide bu maçıda necipe ihale etmek haksızlık necip kötü oynadıda kalanlar çokmu iyiydi 35 metreden o açıdan öyle gol yenirmi tüm şutları kalecinin üstüne çektik nkoudou caner oyuna girdi ne yaptı oyuncu değişiklikleri olmadan takım daha iyi oynuyodu kendinizi kandırmayın kalecimiz kaleci değil ortasaha ortasaha değil forvet forvet değil kanatlar kanat değil böyle takıma böyle skor normal
Mobil-76419 2 yıl önce
Asıl yanlis olan necibin futbolcu olmasi
Mobil-26443 2 yıl önce
Rakip, bizim kadroda Necip i görünce maça olan inancı artıyor, baştan psikolojik güç verirsin rakibe, ey üründül sen de yorumcusun ya
DİĞER YORUMLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN.